suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zlikwidowali jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów
Zlikwidowali jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów 3,3 mln papierosów, prawie 26 ton krajanki tytoniowej i maszyny produkujące 125 paczek na minutę - tak zaopatrzona była jednak z największych, nielegalnych fabryk tytoniu, do której zamknięcia przyczynili się suwalscy policjanci. Zatrzymano 10 obywateli Ukrainy, którym grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego i policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Wydziału w Suwałkach Zarządu w Białymstoku ustalili, że w małej miejscowości położonej w gminie Wola Krzysztoporska (woj. łódzkie) mogą być produkowane nielegalne papierosy. Mundurowi wytypowali jedną z posesji, gdzie znajdował się kompleks budynków ogrodzony wysokim płotem, dodatkowo chroniony systemem monitoringu.

- W jednym czasie kilkudziesięciu funkcjonariuszy CBŚP i KAS wkroczyło na teren posesji, gdzie znajdowała się m.in. hala podzielona na kilka pomieszczeń. W pierwszym funkcjonowała nowoczesna maszyna do produkcji i pakowania papierosów. W chwili wejścia funkcjonariusze zastali tam kompletnie zaskoczonych mężczyzn, którzy obsługiwali pracującą maszynę dostarczając komponenty i odbierając gotowe paczki papierosów. W kolejnych pomieszczeniach znajdowały się ogromne ilości kartonów wypełnionych papierosami, innymi komponentami potrzebnymi do ich produkcji oraz krajanką tytoniową - zrelacjonował Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Co więcej, jak dodał, w przylegającym do hali budynku mieszkalnym przygotowane były pomieszczenia socjalne, tj. kuchnia, łazienka oraz sypialnie. Dzięki temu pracownicy nie musieli wychodzić na zewnątrz, nie zdradzając jednocześnie swojej obecności na posesji.

Na miejscu, oprócz maszyn wartych około 1,8 miliona złotych, zabezpieczono także prawie 3,3 miliona papierosów oraz prawie 26 ton krajanki tytoniowej. Zabezpieczone urządzenia były w stanie wyprodukować około 3500-4000 sztuk papierosów na minutę, pakując przy tym ok. 125 paczek papierosów na minutę. Zabezpieczona na miejscu krajanka tytoniowa oraz komponenty do produkcji papierosów były w stanie zapewnić ciągłość produkcji i wyprodukowanie ponad 25,5 miliona sztuk kolejnych papierosów.

- Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego nielegalnego towaru spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości nawet 30 mln zł. Do sprawy zatrzymano 10 obywateli Ukrainy, w wieku od 21 do 62 lat - dodał Czarnecki. Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło, fot: Izba Administracji Skarbowej w BiałymstokuDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- praca
Gdzie można złożyć CV
autor:~gacek
- produkcja
zwolniło się miejsce hmm wie ktoś jaka jest stawka godzinowa i jaki klimat pracy? :D
autor:~paleGUME

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.04.2018
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
DEFRO KOTŁY

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: