suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Empekami pojedziemy za darmo?
Empekami pojedziemy za darmo?Jest duża szansa na to, że suwalskie dzieci, młodzież i studenci będą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Nawet na 50-procentowe zniżki mogą z kolei liczyć dorośli. Aby jeździć za darmo empekami, trzeba jednak spełnić pewien warunek.

Z propozycją zwolnienia dzieci i młodzieży z opłat za przejazdy komunikacją miejską wyszli w ramach konsultacji społecznych radni z klubu „Łączą nas Suwałki”. - Uważam, że to słuszne i potrzebne działanie, dlatego też zaproponuję radnym, by uchwała z takim zapisem została przyjęta. Dzięki takiemu rozwiązaniu przede wszystkim uruchamiamy kolejny instrument prospołeczny dla naszych mieszkańców, a dodatkowo wpłyniemy na ograniczenie ruchu samochodów osobowych w okolicach szkół oraz będziemy promować transport publiczny - tłumaczy Czesław Renkiewicz.

Preferencyjne warunki będą obowiązywać w ramach Suwalskiej Karty Mieszkańca. Jak wynika z przedstawionej propozycji, z bezpłatnych biletów imiennych będą mogły korzystać dzieci, młodzież oraz studenci. Dorośli posiadający wielodzietną rodzinę, niepełnosprawni i seniorzy mogą liczyć na 50-procentową zniżkę, a pozostali mieszkańcy na 20-procentową.

Aby jednak otrzymać Kartę Mieszkańca, trzeba spełnić pewien warunek. Po pierwsze rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach, a także zadeklarować w swoim zeznaniu Suwałki jako miejsce zamieszkania. - Przy składaniu wniosku o kartę trzeba będzie bowiem okazać pierwszą stronę swojego zeznania. Warto o tym pamiętać, teraz kiedy upływa termin rozliczania się z fiskusem - dodał prezydent.

Darmowa komunikacja miejska ma jednak też drugą stronę medalu. Już teraz jej utrzymanie kosztuje miasto około 10 milionów złotych. Bezpłatne bilety dla dzieci, młodzieży i studentów, czyli grupy która w głównej mierze korzysta z autobusów, przyczyni się do wzrostu kosztów utrzymania komunikacji.

Warto także zaważyć, że z każdym rokiem osób przemieszczających się po mieście empekami jest coraz mniej. Jak wynika z opinii mieszkańców, częściowo spowodowane jest to niedostosowanymi kursami. Regularnych kursów na dworzec PKS suwalczanie nie mogą się doprosić od wielu lat.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalska komunikacja okrążyła glob ziemski 33 razy (2017-07-03)
„Komunikacja miejska nie może podjeżdżać pod każde drzwi” (2016-10-26)
Komunikacja miejska do naprawy? (2016-11-10)

Ostatnio dodane komentarze
- Spełnijmy marzenia
Wybierzcie mnie na przezydenta, moi szwagrowie marzą by zostać dyrektorami spółek miejskich. Zjednoczmy się i spełnijmy ich marzenia.
autor:~Maciej
- A ja?
Jestem singlem, nie mam dzieci, nie jestem już studentem, mam 31 lat i nie mam również samochodu dlatego często korzystam z komunikacji...
autor:~Wiśnia APA
- Teraz przed wyborami
20 % zniżka a po wyborach cena biletu wzrośnie 30%
autor:~Bolo

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 13.04.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: