suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Empekami pojedziemy za darmo?
Empekami pojedziemy za darmo?Jest duża szansa na to, że suwalskie dzieci, młodzież i studenci będą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Nawet na 50-procentowe zniżki mogą z kolei liczyć dorośli. Aby jeździć za darmo empekami, trzeba jednak spełnić pewien warunek.

Z propozycją zwolnienia dzieci i młodzieży z opłat za przejazdy komunikacją miejską wyszli w ramach konsultacji społecznych radni z klubu „Łączą nas Suwałki”. - Uważam, że to słuszne i potrzebne działanie, dlatego też zaproponuję radnym, by uchwała z takim zapisem została przyjęta. Dzięki takiemu rozwiązaniu przede wszystkim uruchamiamy kolejny instrument prospołeczny dla naszych mieszkańców, a dodatkowo wpłyniemy na ograniczenie ruchu samochodów osobowych w okolicach szkół oraz będziemy promować transport publiczny - tłumaczy Czesław Renkiewicz.

Preferencyjne warunki będą obowiązywać w ramach Suwalskiej Karty Mieszkańca. Jak wynika z przedstawionej propozycji, z bezpłatnych biletów imiennych będą mogły korzystać dzieci, młodzież oraz studenci. Dorośli posiadający wielodzietną rodzinę, niepełnosprawni i seniorzy mogą liczyć na 50-procentową zniżkę, a pozostali mieszkańcy na 20-procentową.

Aby jednak otrzymać Kartę Mieszkańca, trzeba spełnić pewien warunek. Po pierwsze rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach, a także zadeklarować w swoim zeznaniu Suwałki jako miejsce zamieszkania. - Przy składaniu wniosku o kartę trzeba będzie bowiem okazać pierwszą stronę swojego zeznania. Warto o tym pamiętać, teraz kiedy upływa termin rozliczania się z fiskusem - dodał prezydent.

Darmowa komunikacja miejska ma jednak też drugą stronę medalu. Już teraz jej utrzymanie kosztuje miasto około 10 milionów złotych. Bezpłatne bilety dla dzieci, młodzieży i studentów, czyli grupy która w głównej mierze korzysta z autobusów, przyczyni się do wzrostu kosztów utrzymania komunikacji.

Warto także zaważyć, że z każdym rokiem osób przemieszczających się po mieście empekami jest coraz mniej. Jak wynika z opinii mieszkańców, częściowo spowodowane jest to niedostosowanymi kursami. Regularnych kursów na dworzec PKS suwalczanie nie mogą się doprosić od wielu lat.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalska komunikacja okrążyła glob ziemski 33 razy (2017-07-03)
„Komunikacja miejska nie może podjeżdżać pod każde drzwi” (2016-10-26)
Komunikacja miejska do naprawy? (2016-11-10)

Ostatnio dodane komentarze
- Spełnijmy marzenia
Wybierzcie mnie na przezydenta, moi szwagrowie marzą by zostać dyrektorami spółek miejskich. Zjednoczmy się i spełnijmy ich marzenia.
autor:~Maciej
- A ja?
Jestem singlem, nie mam dzieci, nie jestem już studentem, mam 31 lat i nie mam również samochodu dlatego często korzystam z komunikacji...
autor:~Wiśnia APA
- Teraz przed wyborami
20 % zniżka a po wyborach cena biletu wzrośnie 30%
autor:~Bolo

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 13.04.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: