suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Forte otworzyło fabrykę płyt wiórowych
Forte otworzyło fabrykę płyt wiórowychJedna z najnowocześniejszych inwestycji meblarskich na świecie oficjalnie rozpoczęła dziś swoją działalność. Fabryka płyt wiórowych Forte, bo o niej mowa, rocznie produkować będzie 500 tys. m3 płyty. Przy jej produkcji pracuje 240 osób. Podczas dzisiejszej uroczystości wmurowano też kamień węgielny pod budowę nowej fabryki mebli.

- Dzisiaj symbolicznie otwieramy fabrykę płyt wiórowych. Symbolicznie, bo pierwsza płyta została wyprodukowana 15 lutego - powiedział na wstępie prezes Forte - Maciej Formanowicz. Jak dodał, fabryka w Suwałkach jest piątą fabryką Forte w kraju. - Jest innowacyjna, nowej generacji, a kluczową kwestię odgrywa ochrona środowiska. W naszej fabryce nie mamy kominów, a to co się wydostaje to para wodna - podkreślił.

Jak dodał, rocznie w fabryce powstawać będzie około 500 tysięcy metrów sześciennych płyty wiórowej. - Jako jedyny polski producent mebli będziemy korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na to, abyśmy byli samowystarczalni - dodał Formanowicz. Jak podkreślił, płyta wiórowa Forte wyróżnia się na tle płyt konkurencyjnych. - Jest bardziej ekologiczna, ma też inną wagę - powiedział.

Fabryka to jednak nie tylko produkcja. To także ludzie. Już teraz zatrudnionych jest 240 osób. - Myślę, że finalnie pracować będzie około 600 osób - dodał prezes. Ludzi wspomagają automaty i roboty. To właśnie one mają rozwiązać problem braku rąk do pracy. - W budowanej fabryce mebli zainstalowanych będzie około 40 robotów - poinformował.

Dzisiejsze uroczyste otwarcie fabryki płyt wiórowej, na której pojawiło się kilkuset gości, było także okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki mebli. - Pierwsze meble w paczkach wyjadą stąd w trzecim kwartale 2019 roku - powiedział Maciej Formanowicz.

Przypomnijmy, że całkowita wartość inwestycji Forte opiewa na 700 milionów złotych. W jej skład wchodzi magazyn, otwarta dziś fabryka płyt wiórowych oraz nowa fabryka mebli. Meble Forte trafiają obecnie do 40 krajów. Są to zarówno państwa europejskie, jak i kraje afrykańskie.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
W fabryce płyt wiórowych pracować będą roboty (2017-10-10)
Forte dołoży 10 mln zł do budowy pasa startowego (2017-08-02)
Morawiecki wmurował kamień węgielny pod budowę fabryki Forte (2016-11-25)
1000 miejsc pracy w ciągu trzech lat (2016-11-04)

Ostatnio dodane komentarze
- szybko!
teraz tylko szybko trzeba autostradę relacji Polska-Ukraina wybudować!
autor:~xyz
- re@ucho od ....dzbana
Widzę , że odezwał się "czujny pracownik forte" . To niech "ucho od dzbana" lata od wieczora do rana i niech poszuka dworca pks-u które...
autor:~ucho od śledzia
- re@ucho od śledzia
My pracownicy ulegać nie zamierzamy na start dobre warunki mamy. Nie ważne Polak czy z zagranicy dobrze tu płacą i to się liczy. Lotnis...
autor:~ucho od...dzbana

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 12.04.2018
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: