suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Forte otworzyło fabrykę płyt wiórowych
Forte otworzyło fabrykę płyt wiórowychJedna z najnowocześniejszych inwestycji meblarskich na świecie oficjalnie rozpoczęła dziś swoją działalność. Fabryka płyt wiórowych Forte, bo o niej mowa, rocznie produkować będzie 500 tys. m3 płyty. Przy jej produkcji pracuje 240 osób. Podczas dzisiejszej uroczystości wmurowano też kamień węgielny pod budowę nowej fabryki mebli.

- Dzisiaj symbolicznie otwieramy fabrykę płyt wiórowych. Symbolicznie, bo pierwsza płyta została wyprodukowana 15 lutego - powiedział na wstępie prezes Forte - Maciej Formanowicz. Jak dodał, fabryka w Suwałkach jest piątą fabryką Forte w kraju. - Jest innowacyjna, nowej generacji, a kluczową kwestię odgrywa ochrona środowiska. W naszej fabryce nie mamy kominów, a to co się wydostaje to para wodna - podkreślił.

Jak dodał, rocznie w fabryce powstawać będzie około 500 tysięcy metrów sześciennych płyty wiórowej. - Jako jedyny polski producent mebli będziemy korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na to, abyśmy byli samowystarczalni - dodał Formanowicz. Jak podkreślił, płyta wiórowa Forte wyróżnia się na tle płyt konkurencyjnych. - Jest bardziej ekologiczna, ma też inną wagę - powiedział.

Fabryka to jednak nie tylko produkcja. To także ludzie. Już teraz zatrudnionych jest 240 osób. - Myślę, że finalnie pracować będzie około 600 osób - dodał prezes. Ludzi wspomagają automaty i roboty. To właśnie one mają rozwiązać problem braku rąk do pracy. - W budowanej fabryce mebli zainstalowanych będzie około 40 robotów - poinformował.

Dzisiejsze uroczyste otwarcie fabryki płyt wiórowej, na której pojawiło się kilkuset gości, było także okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki mebli. - Pierwsze meble w paczkach wyjadą stąd w trzecim kwartale 2019 roku - powiedział Maciej Formanowicz.

Przypomnijmy, że całkowita wartość inwestycji Forte opiewa na 700 milionów złotych. W jej skład wchodzi magazyn, otwarta dziś fabryka płyt wiórowych oraz nowa fabryka mebli. Meble Forte trafiają obecnie do 40 krajów. Są to zarówno państwa europejskie, jak i kraje afrykańskie.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
W fabryce płyt wiórowych pracować będą roboty (2017-10-10)
Forte dołoży 10 mln zł do budowy pasa startowego (2017-08-02)
Morawiecki wmurował kamień węgielny pod budowę fabryki Forte (2016-11-25)
1000 miejsc pracy w ciągu trzech lat (2016-11-04)

Ostatnio dodane komentarze
- szybko!
teraz tylko szybko trzeba autostradę relacji Polska-Ukraina wybudować!
autor:~xyz
- [email protected] od ....dzbana
Widzę , że odezwał się "czujny pracownik forte" . To niech "ucho od dzbana" lata od wieczora do rana i niech poszuka dworca pks-u które...
autor:~ucho od śledzia
- [email protected] od śledzia
My pracownicy ulegać nie zamierzamy na start dobre warunki mamy. Nie ważne Polak czy z zagranicy dobrze tu płacą i to się liczy. Lotnis...
autor:~ucho od...dzbana

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 12.04.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: