suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Mazur zrezygnował z funkcji prezesa Wigier
Mazur zrezygnował z funkcji prezesa Wigier Po 11 latach Dariusz Mazur przestał być prezesem Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry. Jak stwierdził, zrezygnował dla dobra klubu. Nie chce, aby jego sprawy były utożsamiane z Wigrami. Zapewnia, że piłkarzy nie zostawia i będzie ich sponsorował. Tymczasem klub boryka się z finansowymi problemami.

- Chciałem poinformować o swojej rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Wigry Suwałki. Moja decyzja jest przemyślana. Nie jest to też decyzja nagła, bo zapadła już w styczniu, ale miałem kilka rzeczy do zakończenia. Przede wszystkim zarejestrowanie spółki akcyjnej Wigier, chciałem też dokonać wszystkich ruchów transferowych, podpisać wszystkie kontrakty - powiedział Dariusz Mazur podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak przekonywał, o takiej decyzji zaważyło dobro klubu. - Nikt nie może stać ponad klubem. Ani najlepszy piłkarz, ani trener, ani prezes. Nie mogę pozwolić na to, żeby dać możliwość uderzania w dobrą markę Wigier Suwałki. Wszystkie sprawy związane z Dariuszem Mazurem będzie załatwiał Dariusz Mazur, natomiast nie chciałbym, aby cokolwiek wiązało się z Wigrami, bo to negatywnie oddziaływuje na klub. A klub to jest dobro naszego miasta - powiedział.

Mazur, który funkcję prezesa sprawował od 11 lat zapewnia, że klubu nie zostawia. - Zostaję w klubie w roli sponsora i kibica. Jak stwierdził, przez ten czas klub bardzo się rozwinął. - W 2014 roku osiągnęliśmy historyczny sukces, czyli awans do pierwszej ligi - podkreślił. - Wigry były też trampoliną dla wielu piłkarzy. Kilkudziesięciu odeszło z Wigier do klubów ekstraklasy polskiej i nie tylko - dodał.

Do odejścia Mazura odniósł się trener piłkarzy - Artur Skowronek. - Szanuję decyzję prezesa. Nie powinno być atmosfery grobowej - stwierdził. - Zrobimy wszystko, aby naszą pracą na boisku napędzać środowisko, żeby nam pomagało w dalszym rozwoju - powiedział.

Przypomnijmy, że Wigry Suwałki borykają się ostatnimi czasy z trudną sytuacją finansową. Szacowane koszty bieżącej rundy wyniosą 2 126 500 zł, natomiast łączne przychody Wigier to 1 026 000 zł. Luka finansowa stanowi więc ponad 1 mln zł. Klub rozwinął się za pomocą sponsorów, a w szczególności Oil Transfer Development, który w ostatnim czasie znacznie ograniczył finansowanie klubu. Rozwiązaniem problemów finansowych ma być przekształcenie Wigier w spółkę akcyjną.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
SKS Wigry ma duże problemy finansowe (2018-03-01)

Ostatnio dodane komentarze
- piłka nożna
Nie jestem w temacie, nie lubię piłki nożnej, nie fascynuje mnie tego typu sport. Pan Darek od najmłodszych lat interesował się piłką n...
autor:~Ktoś
- podobnie prezes Amer Gold
Nasuwa mi się skojarzenie, że prezes Amber Gold też był hojny - na zoo milion, na film dwa miliony....
autor:~kasia
- pytanie
Pan mazur boi się czy obraził oto jest pytanie
autor:~znajomy

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 22.03.2018
WażkaFUN
Eventy & Imprezy & Animacje
Organizacja Imprez dla młodzieży i dorołsych

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: