suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Mazur zrezygnował z funkcji prezesa Wigier
Mazur zrezygnował z funkcji prezesa Wigier Po 11 latach Dariusz Mazur przestał być prezesem Suwalskiego Klubu Sportowego Wigry. Jak stwierdził, zrezygnował dla dobra klubu. Nie chce, aby jego sprawy były utożsamiane z Wigrami. Zapewnia, że piłkarzy nie zostawia i będzie ich sponsorował. Tymczasem klub boryka się z finansowymi problemami.

- Chciałem poinformować o swojej rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Wigry Suwałki. Moja decyzja jest przemyślana. Nie jest to też decyzja nagła, bo zapadła już w styczniu, ale miałem kilka rzeczy do zakończenia. Przede wszystkim zarejestrowanie spółki akcyjnej Wigier, chciałem też dokonać wszystkich ruchów transferowych, podpisać wszystkie kontrakty - powiedział Dariusz Mazur podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak przekonywał, o takiej decyzji zaważyło dobro klubu. - Nikt nie może stać ponad klubem. Ani najlepszy piłkarz, ani trener, ani prezes. Nie mogę pozwolić na to, żeby dać możliwość uderzania w dobrą markę Wigier Suwałki. Wszystkie sprawy związane z Dariuszem Mazurem będzie załatwiał Dariusz Mazur, natomiast nie chciałbym, aby cokolwiek wiązało się z Wigrami, bo to negatywnie oddziaływuje na klub. A klub to jest dobro naszego miasta - powiedział.

Mazur, który funkcję prezesa sprawował od 11 lat zapewnia, że klubu nie zostawia. - Zostaję w klubie w roli sponsora i kibica. Jak stwierdził, przez ten czas klub bardzo się rozwinął. - W 2014 roku osiągnęliśmy historyczny sukces, czyli awans do pierwszej ligi - podkreślił. - Wigry były też trampoliną dla wielu piłkarzy. Kilkudziesięciu odeszło z Wigier do klubów ekstraklasy polskiej i nie tylko - dodał.

Do odejścia Mazura odniósł się trener piłkarzy - Artur Skowronek. - Szanuję decyzję prezesa. Nie powinno być atmosfery grobowej - stwierdził. - Zrobimy wszystko, aby naszą pracą na boisku napędzać środowisko, żeby nam pomagało w dalszym rozwoju - powiedział.

Przypomnijmy, że Wigry Suwałki borykają się ostatnimi czasy z trudną sytuacją finansową. Szacowane koszty bieżącej rundy wyniosą 2 126 500 zł, natomiast łączne przychody Wigier to 1 026 000 zł. Luka finansowa stanowi więc ponad 1 mln zł. Klub rozwinął się za pomocą sponsorów, a w szczególności Oil Transfer Development, który w ostatnim czasie znacznie ograniczył finansowanie klubu. Rozwiązaniem problemów finansowych ma być przekształcenie Wigier w spółkę akcyjną.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
SKS Wigry ma duże problemy finansowe (2018-03-01)

Ostatnio dodane komentarze
- piłka nożna
Nie jestem w temacie, nie lubię piłki nożnej, nie fascynuje mnie tego typu sport. Pan Darek od najmłodszych lat interesował się piłką n...
autor:~Ktoś
- podobnie prezes Amer Gold
Nasuwa mi się skojarzenie, że prezes Amber Gold też był hojny - na zoo milion, na film dwa miliony....
autor:~kasia
- pytanie
Pan mazur boi się czy obraził oto jest pytanie
autor:~znajomy

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 22.03.2018
UNIWERSUS
KURS SPAWACZA MAG 135

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: