suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
1. miejsce w konkursie pianistycznym dla suwalczanki
1. miejsce w konkursie pianistycznym dla suwalczankiW Wilnie odbył się międzynarodowy konkurs muzyki fortepianowej. Uczestniczyli w nim pianiści z całego świata od 6 do 29 lat. Wśród nich znalazła się suwalczanka Kamila Sacharzewska, która w swojej grupie wiekowej zdobyła 1. miejsce za zagranie utworów Bacha, Beethovena i Chopina.

W dniach 15-17 marca 2018 roku w stolicy Litwy odbył się „VII Międzynarodowy Konkurs-Festiwal Polskiej Muzyki Fortepianowej, poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi”. To jeden z najważniejszych światowych projektów pianistyczny, który organizowany jest co trzy lata od 1999 roku. W festiwalu uczestniczyli muzycy do 29 lat. W tegorocznej edycji udział wzięły 84 osoby z 9 krajów, którzy grali pod okiem międzynarodowego jury.

Suwałki reprezentowała Kamila Sacharzewska z IV klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach, która jest także uczennicą I klasy w II Liceum Ogólnokształcącym. Zagrała ona utwory Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga Van Beethovena oraz Fryderyka Chopina. Ogromne brawa otrzymała za Scherzo b-moll op. 31 Chopina, co z pewnością przyczyniło się do przyznania jej 1. miejsca w swojej grupie wiekowej. Miesiąc wcześniej, za sukcesy odniesione w dziedzinie pianistyki, z rąk Czesława Renkiewicza Kamila otrzymała Nagrodę Miasta Suwałki.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Brawo
Brawo. Życzę dalszych sukcesów.
autor:~anna
- miejsce
Super oby tak dalej!
autor:~adam
- brawo
Gratulacje! Życzę dalszych sukcesów :)
autor:~Justyna

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 22.03.2018
UNIWERSUS
KURSY OBSŁUGI KAS FISKALNYCH

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: