Login:
Hasło:
Wiadomości
Całą noc płynęli po medale
Całą noc płynęli po medaleDługie dystanse można pokonywać nie tylko biegiem czy na rowerze. Udowodnili to uczestnicy Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada, którzy w wodzie spędzili całą noc. Najbardziej wytrwali okazali się suwalczanie, którzy przepłynęli najwięcej kilometrów. Do nich należało podium.

W miniony weekend niemal w całej Polsce rozegrany został Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada. Łącznie w kraju w zawodach płynęło 1853 osób, którzy pokonali dystans 14 589 kilometrów i 440 metrów. W naszym regionie Otyliadę zorganizowano na basenie w Olecku. Łącznie rywalizowało 36 uczestników.

Jak się okazało najbardziej wytrwali byli mieszkańcy naszego miasta. To właśnie oni zajęli całe podium. Pierwsze miejsce przypadło Krzysztofowi Wandziochowi, który przepłynął aż 20 kilometrów. Drugie miejsce zajął Bartosz Bełdyga (18 km), a trzecie - Maciej Chmielewski (15,3 km). W klasyfikacji kobiet drugie miejsce wywalczyła suwalczanka Monika Matyszczyk, która pokonała dystans 8 kilometrów. Nasze miasto reprezentował także Jan Chmielewski, Jarosław Perkowski i Piotr Nowiczenko.