suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Przetarg na budowę odcinka Wysokie-Raczki będzie unieważniony
Przetarg na budowę odcinka Wysokie-Raczki będzie unieważnionyPrzetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S61 wygrała firma Budimex. Była to 6. oferta pod względem ceny, ponieważ większość firm przedstawiła rażąco niskie koszty. Ze względu na odwołania, Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnienie wyboru i ponowne rozpatrzenie ofert.

20-kilometrowy Odcinek Wysokie-Raczki jest jednym z trzech, na które podzielono budowę drogi S61 ze Szczuczyna do miejscowości Raczki. Planowana droga ekspresowa ma łączyć Ostrów Mazowiecką z Budziskiem i będzie stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica.

W ogłoszonym przetargu na budowę fragmentu drogi Wysokie-Raczki, inwestor otrzymał 8 ofert, z czego większość uplasowała się znacznie poniżej kosztorysu wynoszącego 637,840 mln zł. Najniższą zaproponowaną ceną było 370,711 mln zł. Postępowanie dotyczące tego odcinka prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, która zdecydowała się na ofertę z 6. miejsca pod względem ceny.

Była to propozycja firmy Budimex za 484,287 mln zł. 3 oferty zostały odrzucone z powodu rażąco niskiej ceny, natomiast 4 pozostałe nie przedłużyły terminu związania z ofertą. Od rozstrzygnięcia odwołały się konsorcjum na czele z Rubau Polska, oraz konsorcjum z liderem Porr Polska, które zostało odrzucone za niezgodność oferty z treścią specyfikacji oraz rażąco niską cenę. Odwołanie Rubau zostało oddalone, natomiast Izba podzieliła zastrzeżenia zgłoszone przez Porr.

Jak poinformowała Magdalena Grabarczyk, rzecznik prasowy Krajowej Izby Odwoławczej, ze względu na odwołanie konsorcjum Porr, Izba nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru oferty najkorzystniejszej. Propozycje firm mają zostać ponownie rozpatrzone.

Źródło: www.rynekinfrastruktury.plDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Trasa obwodnicy
Patrząc na mapę, obecna obwodnica Augustowa powinna biec przez Wysokie do Raczek, przez co skróciłaby się o ładnych kilka kolometrów dł...
autor:~topograf
- błąd
W artykule jest błędnie odmieniona nazwa miejscowości Ostrów Mazowiecka. Napisano: "Planowana droga ekspresowa ma łączyć Ostrów Mazowie...
autor:~Sponge_Bob
- najtańsze nie znaczy najlepsze
Unieważnią, rozpatrzą ponownie i na jedno wyjdzie. Branie ofert najtańszych jest dość ryzykowne
autor:~pelek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 13.03.2018
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: