suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Proces Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo przed barem w Ełku
Proces Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo przed barem w EłkuTunezyjczyk, oskarżony o zabójstwo w Ełku 21-letniego mężczyzny nie przyznaje się do winy. W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Suwałkach przekonywał, że nie chciał zabić, przeprosił rodzinę zmarłego za to, że „doszło do tragedii”.

Zbrodnia miała miejsce w noc sylwestrową 2016 roku, obok baru z kebabem w centrum Ełku. Według ustaleń śledztwa, awantura zaczęła się, gdy 21-letni Daniel wybiegł z baru, zabierając stamtąd dwie butelki coca-coli. W pościg za nim ruszyły dwie osoby: Tunezyjczyk, pracujący w barze jako kucharz oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny. Pchnięty nożem Polak zmarł.

Suwalska prokuratura okręgowa zarzuca Tunezyjczykowi Lasaadowi A., że wziął udział w bójce i działając umyślnie, z zamiarem bezpośrednim pozbawienia chłopaka życia, zadał mu śmiertelny cios nożem w okolice klatki piersiowej.

Oskarżony cudzoziemiec nie przyznaje się do zabójstwa. Przed sądem odmówił składania wyjaśnień, złożył jedynie oświadczenie, w którym powiedział: „Chciałem przeprosić rodzinę, że doszło do takiej tragedii. Chcę powiedzieć, że naprawdę nie chciałem zabić tego człowieka. Nie pamiętam jak doszło do ugodzenia nożem”. Dodał, że bronił się przed ciosami młodego Polaka, na chwilę stracił przytomność, był zamroczony i nie pamięta, w którym momencie sam zadawał ciosy.

Matka oraz siostra 21-letniego Daniela R. występują w sprawie jako oskarżyciele posiłkowi. Obie w poniedziałek nie przyjęły przeprosin oskarżonego. Wystąpiły z wnioskiem o zadośćuczynienie finansowe od Tunezyjczyka - matka w kwocie 50 tys., zaś siostra – 20 tys. zł.

Oskarżony Lasaad A. zaprzeczył w sądzie zeznaniom złożonym wcześniej przez siebie przed policją i prokuraturą. Mówił, że był poddawany presji, w celu podpisania zeznań. Zapowiedział także, że nie potwierdzi wersji wizji lokalnej nagranej przez prokuraturę.
- Postawa oskarżonego pokazuje jaką przyjął linię obrony - powiedziała pełnomocniczka oskarżycielek posiłkowych adwokat Ewa Perkowska.

Sąd rozpoczął w poniedziałek postępowanie dowodowe. Przesłuchał kobietę, która była świadkiem zdarzenia. Widziała ona szarpaninę, w której uczestniczyło trzech mężczyzn, jak to określiła – jednego o jasnej karnacji i dwóch o ciemnej karnacji skóry. Kobieta z koleżanką podeszły wówczas do poszkodowanego i zobaczyły, że ma ranę brzucha. Świadek nie rozpoznała na sali Tunezyjczyka jako sprawcy tego zdarzenia. Powiedziała, że nie pamięta twarzy.

Przed sądem miał zeznawać też w poniedziałek właściciel baru, który uczestniczył wówczas w bójce – Algierczyk Larbi A. Jednak w związku z tym, że toczy się obecnie wobec niego proces karny w Ełku, skorzystał z prawa do odmowy zeznań przed sądem w Suwałkach.

Początkowo prokuratura obu cudzoziemcom postawiła zarzuty zabójstwa; ostatecznie, po zebraniu różnych dowodów, w tym przeprowadzeniu wizji lokalnych, właścicielowi baru zmieniła zarzuty na łagodniejsze: udziału w bójce i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu.

Poniedziałkową rozprawę obserwował przedstawiciel ambasady Tunezji w Polsce. We wtorek Sąd Okręgowy w Suwałkach przesłucha kolejnych świadków w tej sprawie. W sumie, do piątku 16 marca, zamierza przesłuchać ok. 40 osób.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Sanatorium czeka na kuracjusza
Mam nadzieję, że dostanie dożywocie i chłopaki w jakimś cieżkim więzieniu się nim zaopiekują odpowiednio.
autor:~Maciaretti
- ...
wyrazy współczucia dla Tunezyjczyka oczywiście, szkoda chłopaka
autor:~....
- Proces
Szkoda mi bardzo tego Tunezyjczyka. Człowiek przeżywa dramat. Bronił się, bronił swego interesu. Niepotrzebnie wziął nóż. Trzymam za ni...
autor:~Anna

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 12.03.2018
UNIWERSUS
SZKOŁY DLA DOROSŁYCH

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: