Login:
Hasło:
Wiadomości
3 medale w zawodach pływackich
3 medale w zawodach pływackichZawodnicy MUKS Olimpijczyk Suwałki mogą pochwalić się kolejnymi dobrymi występami. W weekend pływacy wzięli udział w zawodach organizowanych w Lublinie i Warszawie. Ze stolicy przywieźli 3 medale, natomiast w Lublinie wielokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach.

Podopieczni Katarzyny Salweckiej, podczas Arena Grand Prix Polski w Lublinie, pokazali wysoki poziom. Spośród 718 zawodników ze 113 klubów, Suwałki najlepiej reprezentowali Karolina Szyszko i Kamil Życzkowski. Wielokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. Karolina Szyszko zajęła 6 miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym, 7 miejsce na 50 m stylem motylkowym i 8 miejsce na 200 m stylem motylkowym. Kamil Życzkowski zajął 8 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym i 9 miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

W Warszawie suwalczanie wzięli udział w zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Wychowankowie Celiny Szmajdy powrócili z trzema medalami. Dwa srebra zdobyła 14-letnia Julia Gwaj na dystansie 100 m stylem grzbietowym i na 200 m stylem zmiennym. Natomiast medal brązowy wywalczyła 13-letnia Dominika Budryn na dystansie 100 m stylem motylkowym. W zawodach startowało ponad 1000 zawodników z 75 klubów.