suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
SKS Wigry ma duże problemy finansowe
SKS Wigry ma duże problemy finansoweWigry Suwałki to klub z 70-letnią historią, który angażuje ponad 800 osób w treningi i ćwiczenia. To także reklama miasta na tle polskiej piłki. Klub przeżywa regres i prosi o duże wsparcie finansowe z budżetu miasta. Problemem jest także oświetlenie nieprzystosowane do meczów pierwszoligowych.

Rada Miejska podczas sesji wyraziła zaniepokojenie przyszłością klubu. Wynagrodzenia nie są wypłacane, a stadion miejskiej drużyny nie jest przygotowany na grę w 1. lidze. Szacowane koszty bieżącej rundy wyniosą 2 126 500 zł, natomiast łączne przychody Wigier to 1 026 000 zł. Luka finansowa stanowi więc ponad 1 mln zł. Klub rozwinął się za pomocą sponsorów, a w szczególności Oil Transfer Development, który w ostatnim czasie znacznie ograniczył finansowanie klubu.

Problemem jest także oświetlenie stadionu, które nie spełnia norm pierwszoligowych spotkań. Padł pomysł, że za 500 tys. zł można zamontować jeden rząd oświetleń na jupiterach, lecz prezydent zaznacza, że to byłoby rozwiązaniem krótkotrwałym. Z zapowiedzi wynika, że w ciągu kilku lat normy natężenia światła mają być jeszcze wyższe, a to oznaczałoby, że Suwałki powinny postawić nowe oświetlenia od podstaw. Kosztowałoby to kilka mln zł.

Czesław Renkiewicz mówi, że Wigry otrzymują od miasta znaczną pomoc. Z budżetu i spółek przeznaczany jest prawie 1 mln zł rocznie, natomiast wyliczone przez dyrektora OSiR koszty utrzymania stadionu wynoszą 500 tys. zł. - Reasumując, dotychczasowy udział miasta to jest 1,5 mln zł – mówi prezydent i przypomina, że Suwałki mają kredyt na 50 mln zł. W dodatku uchwała Rady Miejskiej z czerwca 2015 roku reguluje, ile miasto może przeznaczyć klubom sportowych w poszczególnych ligach. Pomoc, o którą zabiegają Wigry, nie mieści się w zapisanych normach, dlatego do przekazania takich środków wymagane są również narzędzia prawne.

- Moje stanowisko jest takie, że zrobimy wszystko, aby te pieniądze znaleźć – powiedział Czesław Renkiewicz. Prezydent planuje rozmowy ze sponsorami, a w szczególności z prezesami PEC-u i PWiK-u, aby zwiększyli dofinansowanie pierwszego półrocza. Po analizie nowych informacji propozycja zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej. Ponadto, dzięki przekształceniu Wigier ze stowarzyszenia na spółkę akcyjną, w ciągu kilku miesięcy mają zostać wyemitowane akcje. Ich sprzedaż przyniosłaby jednorazowy zastrzyk finansowy.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Zdrowe chłopy
Zdrowe chłopy a wyciągają ręce po pieniądze jak niepełnosprawni jacyś.
autor:~Karloina
- a co robia kibice?
w Lodzi kibice Widzewa kupili , UWAGA !!! 13 tysiecy !!!! karnetow na mecze 3 ligii!!!! Niech kibice Wigier kupia 5tys karnetow po 100...
autor:~Jan Kowalski
- trzy karty
powatr łłękołody fajny film wczoraj widziałem. Momenty były, a jąkze. Rylko prąd zabrali.
autor:~iz pamiętnika Franka Dolasa

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 01.03.2018Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: