suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
75-letni suwalczanin zdobywa medale w lekkoatletyce
75-letni suwalczanin zdobywa medale w lekkoatletyceDwa złote medale i halowy rekord Polski wywalczył suwalski reprezentant kategorii M75 Jerzy Broc podczas 27. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Suwalczaninowi udało się także ustanowić nowy halowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej w biegu na 400 m.

Mistrzostwa odbyły się 24 lutego 2018 roku w Toruniu. W zawodach wzięło udział 427 osób (88 kobiet i 339 mężczyzn). Suwałki już tradycyjnie reprezentował Jerzy Broc. W biegu na 400 m zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski ustanawiając wynikiem 01:26.25 nowy halowy rekord Polski. Poprzedni rekord należał do Kazimierza Bułczyńskiego z Koszalina i wynosił 01:26.70.

W biegu na 800 m suwalczanin również zdobył złoto wynikiem 03:58.53. Główny rywal Broca spóźnił się na start, a kolejny zawodnik nie był w najlepszej dyspozycji, dlatego bieg był rozgrywany w wolnym tępie. Broc wystartował także w biegu na 60 m in zajął 4 miejsce rezultatem 10.55 sekund. Na ogół w kategoriach starszych wiekowo, począwszy od M70, w konkurencjach biegowych szybkościowo-wytrzymałościowych, startuje niewielu zawodników, a do zawodów zgłaszają się przede wszystkim ci, którzy upatrują swe szanse medalowe.

Jerzy Broc, ze względu na przeprowadzoną operację usunięcia zaćmy, przygotowania do zawodów mógł rozpocząć dopiero w połowie stycznia. Pomimo swojego wieku czuje się dobrze i wciąż nie zamierza kończyć ze sportem. - W tym roku planuję jeszcze starty, ale nie wykluczam, że powoli zrezygnuję z dość obciążających serce biegów, na rzecz rzutów, zwłaszcza dyskiem i rowerowej rekreacji - relacjonuje suwalczanin. Dodaje także, że w rzutach niewiele brakuje mu do czołówki krajowej.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- respect
i to mega wielki! Ze w takim wieku po ioerwsze się chce, po drugie ma się jeszcze tyle siły, energii i chęci! Brawo i ukłony po pas!
autor:~obiektyw
- medalista
Większość ludzi w tym wieku ma problemy z poruszaniem się, więc wyrazy szacunku dla naszego medalisty
autor:~włodek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 27.02.2018
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Dekoracje okienne

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: