suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Proces KODowców zatrzymany. Jest wniosek o wyłączenie sędziów z Suwałk
Proces KODowców zatrzymany. Jest wniosek o wyłączenie sędziów z SuwałkSąd Rejonowy w Suwałkach odroczył dziś rozprawę w procesie działaczy KOD obwinionych o zakłócenie wystawy o gen. Władysławie Andersie. Do sądu wpłynął wniosek o wyłączenie wszystkich suwalskich sędziów z tej sprawy.


Sędzia Tomasz Szeligowski poinformował strony procesu, że grupa osób podpisanych „Obywatele RP” złożyła doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Okręgowego w Suwałkach Jacka Sowula, który procedował w toczącej się sprawie w procesie odwoławczym.

W związku z tym powiadomieniem, do sądu wpłynął także wniosek o wyłączenie z tej sprawy wszystkich sędziów suwalskiego sądu. Wnioskodawcy chcą także wyłączenia się Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, która jest oskarżycielem w tej sprawie. Według nich, podwładny wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego, nie może oskarżać w procesie, w którym świadkiem jest wiceminister.

Sędzia Szeligowski postanowił odroczyć prowadzenie procesu do 5 kwietnia. W tym czasie sąd ma ustalić, czy są podstawy do wyłączenia ze sprawy sędziów z Suwałk. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz powiedział, że do prokuratury wpłynęło anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa SO Jacka Sowula. - Chodzi o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego albo niedopełnienia przez niego obowiązków służbowych - dodał Tomkiewicz.

Proces działaczy KOD od początku budzi wiele emocji. Sędziowie wydający są pod presją polityczną. W związku ze sprawą między dwoma sędziami sądu doszło do konfliktu. Dlatego według Obywateli RP, proces powinien toczyć w się innym sądzie.

Sprawa, którą zajmuje się sąd dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w marcu 2016 roku, w ostatnim dniu trwającej wówczas kampanii wyborczej do Senatu w części województwa podlaskiego, w której o mandat ubiegała się córka generała, Anna Maria Anders. Kandydatka PiS, która ostatecznie mandat zdobyła, uczestniczyła wtedy w otwarciu wystawy „Armia Skazańców” w Archiwum Państwowym w Suwałkach, poświęconej jej ojcu. Otwarcie ekspozycji zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Doszło do utarczek słownych.

Policja w 2016 r. kilka miesięcy po zdarzeniu, postawiła pięciu osobom zarzuty z kodeksu wykroczeń, dotyczące naruszenia porządku w miejscu publicznym. Dwie osoby zostały uniewinnione. Pozostałe trzy po raz kolejny odpowiadają przed sądem. Wszyscy konsekwentnie nie przyznają się do zarzucanych im czynów.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- również @podatnik
Michał ma rację. Partyjna propaganda przedwyborcza w Archiwum Państwowym za pomocą wystawy za pieniądze podatnika. Nic dodać nic ując....
autor:~zibi
- do podatnik
Podatniku, ukarać to trzeba ludzi, którzy w państwowej placówce, nie płacąc ani grosza za jej wynajem, prowadzili kampanię wyborczą, us...
autor:~michal
- KOD-wcy będą ustalały za SĄD!
Zakłócali porządek ukarać i wszystko .Za kogo oni się uważają ? PRAWO JEST RÓWNE I DLA WSZYSTKICH - A NIE JAK DO TEJ PORY TO BYŁO ...
autor:~podatnik

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 19.02.2018
PPUH LUDWIK
salon meblowy ludwik

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: