Login:
Hasło:
Wiadomości
Brązowy medal dla suwalczanina w zawodach bojerowych
Brązowy medal dla suwalczanina w zawodach bojerowychNa jednym z wielkich jezior mazurskich odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w żeglarstwie lodowym. Suwałki reprezentowali zawodnicy UKŻ GROT OSiR. Jakub Krynicki był jedynym suwalczaninem, który wywalczył sobie miejsce na podium i tym samym zdobył swój pierwszy medal.

W dniach 15-16 lutego 2018 roku na jeziorze Niegocin odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w bojerowej klasie DN. Wzięli w nim udział trzej suwalczanie, lecz tylko jeden wywalczył sobie pozycję na podium. Jakub Krynicki uplasował się na 3. miejscu, dzięki czemu w bojerowych Mistrzostwach Polski zdobył swój pierwszy medal.

Maciej Chmielewski i Bartłomiej Waszkiewicz, którzy także reprezentowali Suwałki, w zaciętej rywalizacji ostatecznie zdobyli 6. i 8. miejsce. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki na co dzień trenuje Maciej Tyczkowski. Jednak z powodu niedyspozycji zdrowotnej, podczas tej imprezy musiał go zastąpić Paweł Cherubin.