suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
500 ton suszu tytoniowego w nielegalnym obrocie
500 ton suszu tytoniowego w nielegalnym obrocieSuwalscy policjanci z CBŚP wpadli na trop grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym obrotem suszu tytoniowego. Szacuje się, że skarb państwa z tego powodu stracił 230 mln zł. Na razie zatrzymano 4 osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy, więc możliwe, że będą kolejne zatrzymania.

Z ustaleń suwalskich policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji wynikało, że od pewnego czasu działała zorganizowana grupa zajmująca się nielegalnym obrotem suszu tytoniowego. Towar miał trafiać do niezarejestrowanych fabryk papierosów. Po zebraniu informacji, przeanalizowaniu materiałów i sprawdzeniu wielu wątków, policjanci CBŚP zatrzymali 4 osoby. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia przestępstw skarbowych, na które składają się brak opodatkowania z tytułu nabycia suszu tytoniowego na Słowacji, Litwie i w Polsce oraz z jego nielegalna sprzedaż.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że działalność mogła trwać przez 4 lata. W tym czasie grupa dokonała obrotu suszem tytoniowym prawdopodobnie na skalę 500 tys. kg. Skarb Państwa, z tytułu uszczuplenia w podatku akcyzowym, stracił nawet 230 mln zł. Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Źródło: CBŚP, Prokuratura KrajowaDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak
- zasieg
Nieźle, ciekawe ile osób siedziało w takim interesie i jaki miał zasięg
autor:~n7uh
- 500 tys. kg
mają rozmach
autor:~edzio

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 09.02.2018
UNIWERSUS
KURSY OBSŁUGI KAS FISKALNYCH

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: