suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Między mundurówką a ratuszem iskrzy
Między mundurówką a ratuszem iskrzyKonflikt na linii służby mundurowe - ratusz trwa. Komendant policji nie pojawia się już nawet na comiesięcznych sesjach Rady Miejskiej. Władze miasta nie są z kolei zapraszane na uroczystości z udziałem mundurowych. Wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja będzie się tylko pogłębiać.

Od wielu miesięcy służby mundurowe podlegające wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu stronią od uroczystości organizowanych przez miasto, organizując odrębne, a nawet konkurencyjne obchody. W swoim gronie mundurowi świętowali między innymi rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, a podczas 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja pojechali wraz z ministrem na obchody w Łomży.

- Nie jesteśmy zapraszani na uroczystości - nie ukrywa prezydent Suwałk. A nawet jeśli władze miasta pojawiają się na wydarzeniach organizowanych przez mundurowych, odmawia się im głosu. Taka sytuacja miała miejsce na przykład podczas sierpniowego święta wojska. Podczas obchodów święta 11 listopada do mikrofonu nie dopuszczono z kolei Bożeny Kamińskiej, posłanki Platformy Obywatelskiej.

Konflikt widoczny jest jednak nie tylko na płaszczyźnie oficjalnych uroczystości. Zazwyczaj obecny na sesjach Rady Miejskiej komendant policji, nie jest już widywany podczas obrad. - Po raz kolejny nie ma przedstawicieli policji. Z dowódcą wojska też coraz rzadziej mogę porozmawiać - mówił kilka dni temu Czesław Renkiewicz.

Wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja będzie się tylko pogłębiać. Miasto przygotowuje się obecnie do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Wśród osób tworzących Społeczny Komitet obchodów stulecia nie ma jednak przedstawicieli służb mundurowych, wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, senator PiS Anny Marii Anders, a także radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

- Brakuje wojska, policji, straży pożarnej, służby celnej, straży granicznej - wymieniał prezydent. - Żałuję, że nie przyjęli naszego zaproszenia - dodał.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Incydent podczas 11 listopada - posłance odmówiono głosu (2017-11-14)
Uroczyste obchody z podziałem w tle (2017-08-16)
Wojsko będzie świętować. Prezydent bez zaproszenia (2017-08-09)
Święta państwowe w cieniu skandalu? (2017-05-09)

Ostatnio dodane komentarze
- OJ ,OJ
NAPRAWDĘ NIE TRZEBA ,FORMA ZNĘCANIA SIĘ PSYCHICZNEGO ,SZYKANOWANIA ,ZASTRASZANI ,PRZEŚLADOWANIA ODPADA
autor:~Janusz
- @ Janusz
Drogi panie Januszu, z tego co widzę to pański stan drastycznie się pogorszył. Zapraszam zatem serdecznie do mojego gabinetu celem powt...
autor:~psychoterapeuta suwalskiego Janusz...
- do autor: ~REBECA
Pisałem wcześniej żebyś czytała ze zrozumieniem .A odnosząc się do tego twego SB-ka odpowiem Ci cytatem marszałka Józefa Piłsudsk...
autor:~Solidar 80

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 02.02.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: