suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sędziemu, który uniewinnił KODowców, grozi dyscyplinarka
Sędziemu, który uniewinnił KODowców, grozi dyscyplinarkaChoć wydaje się to zaskakujące, sprawę KODowców i napad na 14-latkę, można powiązać. Łączy je sędzia Dominik Czeszkiewicz. Za wyznaczenie późnego terminu przesłuchania małoletniej, grozi mu dyscyplinarka. Ale są też głosy, że widmo zwolnienia to zemsta za uniewinnienie KODowców.

„To pierwszy tak wyrazisty przypadek prześladowania sędziów orzekających nie po myśli władzy” - czytamy na łamach „Gazety Wyborczej”, która poruszyła ten temat. Chodzi o suwalskiego sędziego Dominika Czeszkiewicza. Jak się okazuje, to on wyznaczył pierwotną datę przesłuchania napadniętej 14-latki na 26 stycznia. Odległy termin wzbudził oburzenie nie tylko rodziny małoletniej, ale także opinii publicznej. Teraz zbyt późny termin przesłuchania zarzuca sędziemu także Kolegium Sądu Okręgowego. Z tego powodu Dominikowi Czeszkiewiczowi grozi zwolnienie dyscyplinarne.

Pojawiają się jednak głosy, że tak radykalne działania w stosunku do sędziego mają drugie i co ważne, polityczne dno. Dominik Czeszkiewicz przed rokiem orzekał bowiem w sprawie działaczy KOD, którzy zakłócili otwarcie wystawy o armii generała Andersa. Sędzia uniewinnił wówczas pięcioro obwinionych. Policja odwołała się jednak od tego wyroku, a po kilku miesiącach, sędzia Jacek Sowul (obecny prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach) uchylił uniewinnienie i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

- Dyscyplinarka wobec Czeszkiewicza to demonstracja. Chodzi o zastraszenie. Pokazanie, że taki los spotka każdego, kto będzie krytykował niszczenie sądownictwa i orzekając w sprawach opozycji, nie wpisze się w oczekiwania góry - czytamy na łamach „Gazety Wyborczej” wypowiedź jednego z sędziów.

Do sprawy odniósł się prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach. Jak napisał w swoim oświadczeniu, Kolegium Sądu Okręgowego w Suwałkach podjęło, uchwałę o skierowaniu do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego wniosku o dokonanie oceny zachowania sędziego referenta pod kątem ewentualnego przewinienia służbowego dotyczącego sprawy 14-latki. - Miało to związek wyłącznie z ewentualnymi nieprawidłowościami w procedowaniu Sądu w przedmiotowej sprawie - napisał sędzia Jacek Sowul. Jak dodał, obowiązkiem sądu jest szczególna dbałość o prawa pokrzywdzonych w postępowaniu karnym, a zwłaszcza pokrzywdzonych małoletnich.

- Kolegium Sądu Okręgowego w Suwałkach podjęło uchwałę bez żadnych kontekstów politycznych, widząc możliwość popełnienia przewinienia służbowego przez sędziego referenta. Ostatecznie w tej kwestii, decyzję podejmie zastępca rzecznika dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Suwałkach i sąd dyscyplinarny - oświadczył Sowul.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
14-latka cudem uniknęła porwania (2018-01-17)
„Wyroku za awans nie było” (2017-10-27)
Uchylił uniewinnienie KODowców, teraz został prezesem sądu (2017-10-18)
Sprawa działaczy KOD wróci na wokandę (2017-04-06)
Burzliwe mowy końcowe. Działacze KOD uniewinnieni (2017-01-19)

Ostatnio dodane komentarze
- Też
mi autorytet Gazeta Wyborcza !!!!!!!!!
autor:~suwalczanka26
- DOMINIK GŁOWA DO GÓRY
Nie brać do głowy jakoś to będzie. Zrewanzujesz się sam bądź poprzez kolege i wyślesz sejniaka za kraty bez możliwości warunkowego a r...
autor:~Damian
- kasta
Won z kastą sędziwską co chodzi na marsze KODu ze świeczkami. Jak w takiej sytuacji można być bezstronnym. WON!
autor:~jon

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 01.02.2018Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: