suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Lekkoatleci „Hańczy” podsumowali sezon
Lekkoatleci „Hańczy” podsumowali sezonNa corocznym spotkaniu Klubu LUKS Hańcza odbyło się podsumowanie minionego sezonu. Zawodnicy w kategorii do lat 16 i do lat 18 łącznie zdobyli 45 medali. Tym razem jednak olimpijka Maria Andrzejczyk nie startowała w zawodach przez operowany bark prawej ręki.

To już 41. rok działalności klubu. W minionym sezonie sukcesów nie brakowało. Emilia Michałowska wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż, zaś Gabriela Butkiewicz za rzut oszczepem otrzymała brąz. Oba te medale zdobyły na Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 16 w Białej Podlaskiej. Z kolei Maciek Pietras wywalczył tytuł wicemistrza kraju w 10-boju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie.

Nagrody za pozostałe osiągnięcia otrzymało 11 zawodników: Agata Andryszczyk, Daria Bobrowska, Kornel Rybacki, Zuzanna Strzyżewska, Inez Strzyżewska, Kamil Brankiewicz, Patryk Makowski, Natalia Sak, Radosław Pomian, Gabriela Staniewicz i Adam Andrzejczyk. Łącznie zawodnicy U16 i U18 zdobyli 45 medali i 59.5 punktów w zawodach mistrzowskich w Systemie Sportu Młodzieżowego. Najlepsza zawodniczka klubu, olimpijka Maria Andrzejczyk nie startowała w zawodach przez operowany bark prawej ręki. - Życzymy Majce super zdrowia i jak najlepszego przygotowania się do sezonu 2018, w tym najważniejszej imprezy, jaką będą Mistrzostwa Europy w Berlinie, w dniach 7-12 sierpnia - powiedziała członkini Zarządu Klubu Agnieszka Kozłowska.

Historia klubu sięga grudnia 1977 roku, kiedy to z inicjatywy Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach powołano wówczas Ludowy Klub Sportowy „Hańcza”W trakcie wieloletniej działalności w klubie funkcjonowały szachy, akrobatyka sportowa i piłka ręczna dziewcząt, jednak lekka atletyka pełniła wiodącą rolę, dochowując się wielu reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- sport
cieszy fakt, że nie wszystkie dzieci i młodzież siedzi tylko i wyłącznie z telefonami w ręku! Niezależnie od wyników, gratuluję zapału ...
autor:~dolce vita
- Majka
wracaj do zdrowia i pokaz w końcu co potrafisz :)
autor:~ilian

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 12.01.2018
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: