Login:
Hasło:
Wiadomości
Lekkoatleci „Hańczy” podsumowali sezon
Lekkoatleci „Hańczy” podsumowali sezonNa corocznym spotkaniu Klubu LUKS Hańcza odbyło się podsumowanie minionego sezonu. Zawodnicy w kategorii do lat 16 i do lat 18 łącznie zdobyli 45 medali. Tym razem jednak olimpijka Maria Andrzejczyk nie startowała w zawodach przez operowany bark prawej ręki.

To już 41. rok działalności klubu. W minionym sezonie sukcesów nie brakowało. Emilia Michałowska wywalczyła srebrny medal w skoku wzwyż, zaś Gabriela Butkiewicz za rzut oszczepem otrzymała brąz. Oba te medale zdobyły na Mistrzostwach Polski w kategorii do lat 16 w Białej Podlaskiej. Z kolei Maciek Pietras wywalczył tytuł wicemistrza kraju w 10-boju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie.

Nagrody za pozostałe osiągnięcia otrzymało 11 zawodników: Agata Andryszczyk, Daria Bobrowska, Kornel Rybacki, Zuzanna Strzyżewska, Inez Strzyżewska, Kamil Brankiewicz, Patryk Makowski, Natalia Sak, Radosław Pomian, Gabriela Staniewicz i Adam Andrzejczyk. Łącznie zawodnicy U16 i U18 zdobyli 45 medali i 59.5 punktów w zawodach mistrzowskich w Systemie Sportu Młodzieżowego. Najlepsza zawodniczka klubu, olimpijka Maria Andrzejczyk nie startowała w zawodach przez operowany bark prawej ręki. - Życzymy Majce super zdrowia i jak najlepszego przygotowania się do sezonu 2018, w tym najważniejszej imprezy, jaką będą Mistrzostwa Europy w Berlinie, w dniach 7-12 sierpnia - powiedziała członkini Zarządu Klubu Agnieszka Kozłowska.

Historia klubu sięga grudnia 1977 roku, kiedy to z inicjatywy Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach powołano wówczas Ludowy Klub Sportowy „Hańcza”W trakcie wieloletniej działalności w klubie funkcjonowały szachy, akrobatyka sportowa i piłka ręczna dziewcząt, jednak lekka atletyka pełniła wiodącą rolę, dochowując się wielu reprezentantów kraju i medalistów Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.