suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Mazur atakuje media. Prokurator potwierdza zarzuty
Mazur atakuje media. Prokurator potwierdza zarzutyDariusz Mazur, biznesmen, prezes klubu piłkarskiego Wigry Suwałki, podczas konferencji prasowej w poniedziałek, zaatakował lokalne media zarzucając manipulowanie faktami i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat. Prokuratura potwierdza jednak, że wszystkie opublikowane informacje są prawdziwe.

W ubiegły piątek portal suwalki.info napisał, że Prokuratura Regionalna w Białymstoku wydała list gończy za obywatelem Łotwy Igorsem T., wspólnikiem w interesach Dariusza Mazura (Dariusz Mazur prosił na konferencji, by używać jego imienia i nazwiska pomimo postawionych mu zarzutów). Według prokuratury obaj podejrzani oraz inne cztery osoby działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT. Mazur nie przyznaje się do winy.

Dariusz Mazur na konferencji prasowej w dość niewybredny sposób powiedział co myśli o naszej redakcji, a następnie spytał publicznie skąd nasz portal miał informacje, które ujawnił. Zapewniał, że – według niego - nie mogą to być informacje z prokuratury.

Dlatego też zamieszczamy w całości, bez skrótów, informację Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która potwierdza to o czym w piątek napisaliśmy:

„Wydział I do spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nadzoruje, prowadzone przez Delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku,  śledztwo o sygn. akt RP I Ds 12.2016 dotyczące m. in. wielomilionowych tzw. karuzelowych wyłudzeń podatku VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy z tego procederu. Oprócz Dariusza M. śledztwem objętych jest też aktualnie 5 innych podejrzanych, w tym Igors T. (zarzuca się mu popełnienie wspólnie i w porozumieniu tych samych czynów z Dariuszem M.) i wobec którego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 14 dni od dnia zatrzymania i za którym rozesłano list gończy. Śledztwo ma charakter rozwojowy, tak w zakresie podmiotowym (wobec kolejnych osób) jak i przedmiotowym (co do kolejnych zarzutów) – dotyczy to również zarzutów postawionych Dariuszowi M., niewykluczone jest ich uzupełnienie.

W trakcie ww. śledztwa przeciwko Dariuszowi M. i innym podejrzanym, wykonywane są intensywne czynności śledcze. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania przygotowawczego nie istnieje w tej chwili możliwość podania bliższych szczegółów sprawy.

Sprawa jest w toku, nie jest jeszcze wydana końcowa decyzja merytoryczna. Śledztwo aktualnie przedłużone jest do końca lutego 2018 r.

Łączna kwota uszczuplenia należności publicznoprawnych przypisana wszystkim podejrzanym wynosi ponad 241 mln. zł.”

Rzecznik Prokuratury Regionalnej
Paweł SawońDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Współwłaściciel Oil Transfer Development poszukiwany listem gończym (2018-01-05)

Ostatnio dodane komentarze
- MAZUREK
SAD GO NIE ARESZTOWAL,BO ZONA BYLA SEDZIA I WTYKI ZOSTALY!!!!!!
autor:~KOLES
- Czy będzię PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ????????????????????
Czy Pan Ziobro i Pan Zieliński zajmą się tą sprawą? Czy będzie zrobiony należyty porządek jeśli naprawdę doszło do wyłudzeń podatku?
autor:~Lekarz
- ciekawe
Ziobro tego nie wyłapał jeszcze?
autor:~tomi

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 09.01.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: