suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Współwłaściciel Oil Transfer Development poszukiwany listem gończym
Współwłaściciel Oil Transfer Development poszukiwany listem gończymProkuratura Regionalna w Białymstoku wydała list gończy za obywatelem Łotwy Igorsem T., wspólnikiem w interesach suwalskiego biznesmena Dariusza M. Według prokuratury obaj działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła 241 mln zł podatku VAT.

Igors T. oraz Dariusz M. są współwłaścicielami m.in. spółki Oil Transfer Development oraz Biura Rachunkowego w Warszawie. Poza tym biznesmeni i ich rodziny mają wiele innych, wspólnych interesów. Dariusz M. to obecnie jeden z najbogatszych ludzi w Suwałkach. Jest prezesem klubu piłkarskiego Wigry Suwałki, ale przede wszystkim jest właścicielem i współwłaścicielem kilkunastu firm na terenie całej Polski. Igors T. to jego łotewski partner w interesach związanych głownie z obrotem paliwami.

- Białostocka prokuratura od ponad roku nadzoruje śledztwo prowadzone przez delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczące wielomilionowych tzw. karuzelowych wyłudzeń podatku VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi. Sześć osób, w tym Dariusz M. i Igors T. mają postawione zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Śledztwo prowadzone jest również w kierunku prania pieniędzy z tego procederu – powiedział rzecznik prokuratury Paweł Sawoń, przy czym nie zostały jeszcze w tym zakresie postanowione zarzuty. (Wcześniej omyłkowo informowaliśmy, że zarzuty takie już miały miejsce - redakcja).


Rok temu prokuratura zatrzymała Dariusza M. i chciała go aresztować, ale nie zgodził się na to sąd. Biznesmen dalej prowadzi i rozwija swój biznes. Jednak w sprawie Igorsa T. białostocki sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu go na okres 14 dni. Został wydany za nim list gończy, gdyż nie stawiał się na wezwania prokuratury.

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Białymstoku, śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów.
Łączna kwota uszczuplenia należności publicznoprawnych przypisana wszystkim podejrzanym w tej sprawie wynosi ponad 241 mln. zł.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- astra
Astra Lublin to polska firma, która  produkuje doskonałe i solidne okna plastikowe i drzwi najwyższej jakości. Klient jest dla nas naj...
autor:~patrycja
- Prawda
prawda jest taka ze kowalski już by siedział 3 miesiące miał wszystko zabrane na poczet kary . a co z księgowymi jak to sa zgdone z pra...
autor:~klop
- prawda sama sie obroni
„Wydział I do spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nadzoruje, prowadzone przez Delegaturę Agen...
autor:~wrukwiony

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 05.01.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal pod warsztat samochodowy, salon sprzedaży au...

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: