suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Podkowy Pegaza w rękach monodramistów
Podkowy Pegaza w rękach monodramistówSzesnastu aktorów z Polski i zagranicy wzięło udział w XIV Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem. Podkowa Pegaza trafiła między innymi do Mateusza Olszewskiego z Łodzi i Katarzyny Dominiak ze Świnoujścia. Wyróżnienie otrzymały także suwalczanki.

W swoich spektaklach monodramiści zmierzyli się z problemami nurtującymi ludzi od pokoleń – strachem przed samotnością, odizolowaniem i odrzuceniem, nieumiejętnością radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia życie, lękami codzienności, potrzebą miłości i akceptacji, ale także pasji, która daje radość życia i spełnienie.

Jury tegorocznych Spotkań przyznało aż dwie nagrody Grand Prix. W kategorii aktorów zawodowych statuetkę zdobył Mateusz Olszewski z Łodzi za spektakl „Novecento” na podstawie dramatu włoskiego pisarza Alessandro Baricco, natomiast w kategorii młodzieżowej – Katarzyna Dominiak ze Świnoujścia za spektakl „Z innej gliny”. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie suwalczanki Paulina Cieraszko i Zofia Antonina Mackiewicz z Teatru Efemerycznego, działającego w SOK pod kierunkiem Jolanty Hinc-Mackiewicz.

- Jurorzy tegorocznych Spotkań, czyli Wiesław Komasa (przewodniczący), Jan Zdziarski i Janusz Szymański zwrócili uwagę na dobry poziom prezentacji artystycznych. Podkreślili fakt, że scenariusze prezentowanych w Suwałkach spektakli zbudowane zostały w oparciu o wybitną literaturę, aktorzy sięgnęli bowiem po najlepsze dzieła, m.in.: Marqueza, Gombrowicza, Bułhakowa i Bogosiana - poinformowali organizatorzy. Jurorzy zasugerowali także, aby z uwagi na liczną obecność wykonawców zza granicy zmienić formułę festiwalu na międzynarodową, co zdaniem jury podniesie prestiż i znaczenie imprezy.

Miłośnicy niełatwej sztuki, jaką jest monodram, mogli także zobaczyć spektakle mistrzowskie w wykonaniu znanych i docenianych aktorów teatralnych i filmowych: inaugurujące festiwal „Różewiczogranie” z Wiesławem Komasą oraz zamykającą festiwal „Supermenkę” z Jowitą Budnik w roli głównej.

Fot. SOKDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Budnik
świetna aktorka! i jak się okazuje, dobrze sprawdza się także w rolach komediowych.
autor:~heh
- teatr
fakt, a i bilety w bardzo przystępnej cenie. Za 25 zł to raz na jakis czas można się wybrać na taki spektakl
autor:~fifi
- Spotkania z Monodramem
Uważam, że to impreza na naprawdę wysokim poziomie i gratuluje organizatorom. Spektakl z Jowitą Budnik - REWELACJA!
autor:~Agata

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.12.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda I - wakacje 2018

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: