suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Aby zdać prawko, przyjeżdżają nawet z Wrocławia
Aby zdać prawko, przyjeżdżają nawet z WrocławiaW WORDzie w Suwałkach do egzaminu przystępują nie tylko kursanci z miasta i regionu. Przyjeżdżają tu też mieszkańcy Krakowa czy Gdańska. Bywa, że Suwałki to ich ostatnia deska ratunku. Nadzieje na sukces nie są jednak bezpodstawne. Suwalski WORD jest na podium zdawalności w kraju.

Od początku roku do końca listopada 2017 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach do egzaminu teoretycznego przystąpiło 10 390 osób, do praktycznego z kolei 14 134. Część teoretyczną za pierwszym podejściem zdało 66,79% zdających. Egzamin praktyczny zakończył się sukcesem dla 56,52%. Te wyniki sprawiają, że nasz WORD od kilku lat pozostaje na trzeciej pozycji w kraju pod względem zdawalności. - Wyprzedza nas jedynie Ostrołęka i Łomża - mówi Tomasz Klukowski, egzaminator nadzorujący w WORD Suwałki.

Jak się jednak okazuje, do egzaminu przystępują nie tylko suwalczanie i kursanci z okolic. Poza osobami z Suwałk, Olecka, Augustowa, Ełku i innych pobliskich miejscowości, robią to też ludzie z innych części Polski. - Są osoby z Wrocławia, Krakowa, Łodzi lub Gdańska - wymienia Klukowski. Jak jednak dodaje, spośród osób z bardziej odległych części kraju, dominują warszawiacy. Niejednokrotnie są to ludzie, dla których egzamin w naszym mieście jest już ostatnią nadzieją.

Ale to nie tylko większe prawdopodobieństwo sukcesu sprawia, że do WORDu w Suwałkach zjeżdżają kursanci niemal z całego kraju. - To także kwestia samego podejścia do klienta i terminów - mówi egzaminator nadzorujący. - Poza tym nie ma rejonizacji. Każdy sam może wybrać ośrodek, w których chce zdać egzamin. Dąbrowa Białostocka czy Sokółka, z której przecież o wiele bliżej do Białegostoku, też często przyjeżdża do nas. Są też w województwie mazowieckim dwa ośrodki szkolące, które regularnie przyjeżdżają do Suwałk na egzamin - opowiada.

Fot. WORD SuwałkiDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Mylicie się...
w Suwałkach są lepiej oznakowane ulice niż gdzie indziej - tak przynajmniej mówią zdający i dlatego mamy więcej na ulicach "elek" z obc...
autor:Robi14
- łatwy egzamin
Rozumien, że przyjeżdżają zdawać bo najłatwiej. Potem tych niedouczonych pełno na ulicach.
autor:~arvo
- a po remoncie
a kilka lat temu po remoncie WORDu zdawala 1 osoba na 6... no ale trzeba bylo budzet podreperowac...
autor:~rly

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 07.12.2017
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Wizualizacje 3d

Reklama

REKLAMA
Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: