suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Problematyczne boiska
Problematyczne boiskaBoisko do piłki nożnej, bieżnie, a także siłownia plenerowa – już za kilka miesięcy z nowo powstałego obiektu sportowego będą cieszyć się uczniowie ZST. Jednak jak się okazuje, jest to już kolejny kompleks sportowy w naszym mieście, który nie spełnia wymagań do rozgrywania oficjalnych meczów PZPN.

Wielomilionowe środki przeznaczone na budowę boisk przy Zespole Szkół Technicznych (4 mln zł) oraz Zespole Szkół nr 10 (2,8 mln zł) mogły zostać rozdysponowane w sposób bardziej przemyślany. Jak się okazuje, zarówno na jednym, jak i drugim obiekcie zabrakło kilku metrów, aby boiska miały wymiary umożliwiające rozgrywanie oficjalnych meczów piłki nożnej.

Jak informuje osoba blisko związana z tą sprawą, podczas sporządzania dokumentacji projektowej boiska przy ZS nr 10 doszło do niedopatrzenia. - Aby możliwe było ubieganie się o organizację meczów przez PZPN wystarczyłoby przy boisku mieszczącym się przy ZS nr 10 przenieść bieżnię za bramki i umiejscowić ją wzdłuż boiska – wówczas plac miałby odpowiednie wymiary - mówi nasz informator.

Co więcej, ten sam błąd popełniono przygotowując projekt kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Technicznych. Jak się dowiedzieliśmy, posłużono się dokładanie tym samym projektem co przy poprzedniej inwestycji.

Przypomnijmy, że przy Zespole Szkół nr 10 oprócz boisk do piłki nożnej wybudowane zostało również miejsce do gry w siatkówkę plażową, koszykówkę, czterotorowa bieżnia i skocznia w dal. Teren dookoła obiektu zagospodarowany został zielenią oraz mniejszymi elementami infrastruktury w postaci ławek czy stojaków rowerowych. Natomiast boisko wielofunkcyjne przy ZST wyposażone ma być w siłownię plenerową i bieżnie. Inwestycja ma powstać do października 2018 roku.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Przy ZST powstanie boisko za 4 mln (2017-12-04)
Uczniowie „dziesiątki” dostali prezent za 3 miliony (2017-04-12)

Ostatnio dodane komentarze
- DLACZEGO - wszyscy w UM umywają ręce .....
...ale to są ich decyzje... laików zza biurka.... którzy sport znają tylko z tv oraz patrzą na cyferki... zero pomyślunku... i zdrowego...
autor:~Krysia
- boiska
przecież te boiska są dla uczniów, a nie piłkarzy....
autor:~nick
- heh
nic nowego w tym mieście. to nie pierwsza sprawa gdzie zrobione zostało bez pomyślunku
autor:~alla


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 07.12.2017
KUCHNIE JANA
MEBLE KUCHENNE NA ZAMÓWIENIE

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: