suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Aceton, kwas pruski, odchody - czy suwalczanie wiedzą co palą?
Aceton, kwas pruski, odchody - czy suwalczanie wiedzą co palą?O zgubnych skutkach palenia papierosów wiedzą niemal wszyscy suwalczanie. Palaczy nie odstraszają drastyczne zdjęcia na opakowaniach. Wysokie ceny towaru sprawiają, że wielu korzysta z możliwości nielegalnego zakupu towaru z zagranicy. Ten jeszcze bardziej niszczy zdrowie.

Blisko 100 mln sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w tym roku polscy pogranicznicy. Główne drogi przemytu prowadzą na Białoruś, Ukrainę a także Obwód Kaliningradzki i przejście graniczne w Budzisku. Straty ponosi nie tylko budżet państwa, ale także osoby sięgające po tytoniowe wynalazki. Od lat w naszym kraju wzrasta liczba podrabianych produktów.

Nasz region ze względu na swoje położenie geograficzne jest nie tylko obszarem docelowym, ale również terenem tranzytowym dla produktów przeznaczonych na rynki zachodniej części Europy. Niemalże codziennie na przejściu granicznym w Budzisku dochodzi do zatrzymania nielegalnej kontrabandy. Nie brakuje również zarekwirowań towaru w poszczególnych suwalskich mieszkaniach oraz wykrycia nielegalnych plantacji tytoniu. Pomysłowości nie brakuje także samym przemytnikom umieszczającym towar w kołach, głośnikach lub tworzącym specjalne skrytki w naczepach.

Produkty pochodzące z nielegalnych źródeł nie podlegają żadnej kontroli. Przemycane papierosy są silnie toksyczne. W swoim składzie zawierają substancje takie jak: amoniak, aceton, kwas pruski, a także arsen stosowany między innymi do produkcji trutki na szczury, a także odchody. Dostępność oraz atrakcyjna cena wyrobów tytoniowych pochodzących z nielegalnych źródeł stanowi duże zagrożenie dla zdrowia.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Rachu ciachu i do piachu
Po co palić, płuca się niszczą nowotwór z każdym papieroskiem bliżej, równolegle z zawałem lub udarem, smród ubrań etc, żółte zęby i...
autor:~Śmierć
- PO PROSTU
NA COŚ TRZEBA UMRZEĆ ,ZE STAROŚCI TROCHĘ GŁUPIO .PRZECIEŻ WIEM ŻE PAPIEROSY TO GÓWNO .
autor:~janusz
- odchody w fajkach
akurat te pdchody to pewnie najmniej trujące są
autor:~ikar

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 06.12.2017
PPUH LUDWIK
Nowoczesne meble skórzane

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: