suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalskie ubóstwo
Suwalskie ubóstwoChociaż z danych statystycznych wynika, że sytuacja finansowa Polaków poprawia się, to biednych również w naszym regionie nie brakuje. Wiele gospodarstw domowych na Suwalszczyźnie nie ma pieniędzy nawet na podstawowe potrzeby. Kogo najczęściej dotyka bieda?

W Polsce w skrajnej biedzie żyje blisko 2 mln ludzi. Nie stać ich na realizację nawet tych potrzeb, których niezaspokojenie prowadzi do biologicznego wyniszczenia. Jeszcze więcej bo około 8 mln Polaków doświadcza ubóstwa i wykluczenia społecznego. Wiele gospodarstw domowych obarczonych jest kredytem na którego spłacenie zmuszeni są zaciągnąć kolejną pożyczkę. Posiadanie pracy nie daje gwarancji zapewnienia rodzinie minimum egzystencjalnego. Według badań statystycznych co czwarty Polak pracuje na umowie tymczasowej, która często nie gwarantuje możliwości godnego życia.

Środki przeznaczone pomoc socjalna w Suwałkach stale rosną. Wsparcie społeczne oraz rodzinne od lat stanowi największy wydatek w budżecie miasta. W 2016 roku na ten cel przeznaczono blisko 80 mln zł. Najczęstszymi powodami udzielania pomocy są: ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych oraz prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jak również z powodu alkoholizmu, narkomanii, bezdomności, przemocy w rodzinie, a także zdarzenia losowe.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- PO PROSTU
A MOŻE BY TAK PIELGRZYMKĘ ZORGANIZOWAĆ W CZASIE GODZIN PRACY I MSZĘ ?
autor:~janusz
- Ludzie do pracy
Jest tyle firm które zatrudniają na umowę o pracę, płacą tez nie źle. Ale niestety trzeba trochę się wysilić bo jest to praca fizyczna ...
autor:~annaas
- usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor:brak


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 01.12.2017
Permamentny makijaż & nail studio Ludmiła Dermont
Permamentny makijaż & nail studio Ludmiła Dermont

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: