suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ciężarówki rozjeżdżają Osiedle Piastowskie
Ciężarówki rozjeżdżają Osiedle PiastowskieZaniepokojeni stanem dróg są mieszkańcy Osiedla Piastowskiego. Niedawno wyremontowana nawierzchnia jest systematycznie rozjeżdżana przez samochody przewożące kruszywo, które w tym właśnie miejscu znalazły dla siebie dogodny objazd by jeszcze sprawniej dostarczać towar na budowę.


Temat niszczejącej z dnia na dzień ulicy Mieszka I oraz całego osiedla w imieniu mieszkańców podjął radny Jacek Juszkiewicz. Jak stwierdził droga ta jest skrótem, żeby z zawrotna prędkością, pokonując trochę krótszą trasę przewieźć jak najwięcej kruszywa, a przy tym więcej zarobić. Odbywa się to kosztem osiedla, gdzie jego lokatorzy przez długie lata czekali na odnowienie nawierzchni. - Ta ulica była remontowana, zostało tam wybudowane rondo, próg zwalniający – mówi radny. Dodaje także, iż z niewiadomych przyczyn zniknął tam znak ograniczający do 30 km/h. Obecnie ulica jest demolowana, samochody ciężarowe wjeżdżają z dużą prędkością, nie wyrabiając się na rondzie, przejeżdżając środkiem. W tym miejscu nie jest prowadzona także żadna inwestycja uzasadniająca ruch tego typu samochodów.

Radny problemu upatruje w nagminnym wydawaniu pozwoleń C18 wydawanych przez Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, dotyczącego ograniczeń na ternie miasta w ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 14 i 18 ton. Tymczasem każda ulica na osiedlu jest opatrzona tabliczką, iż zakaz ten nie obowiązuje co spowodowało, że miejsce to stało się wygodnym objazdem.

Do sprawy odniósł się prezydent miasta, który stwierdził, że zauważa problem rozjeżdżania miasta przez ciężarówki z kruszywem. Niedogodność ta ma być rozwiązana, gdy powstanie obwodnica miasta. Wówczas stworzony ma być łącznik umożliwiający ominięcie miasta przez wywrotki. Natomiast dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach zapowiedział zgłoszenie tej sprawy policji, aby sprawdziła czy poruszające tam ciężarówki posiadają stosowne zezwolenia. Jak również w okolice Osiedla Piastowskiego zostanie wydelegowany pracownik, który sprawdzi zgodność wydanych pozwoleń z numerami poruszających się tam pojazdów.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- mieszko
to nie temat tylko osiedla ale całej drogi drogi prowadzącej do żwirowni
autor:~nairts

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 30.11.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: