suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
100 tysięcy złotych rozpłynęło się po rzece?
100 tysięcy złotych rozpłynęło się po rzece?Były pląsy nad rzeką, puszczanie papierowych łódeczek, ale co to wniosło do naszego miasta - pytał dziś radny Jacek Juszkiewicz. Jak sugerował, organizacja roku Czarnej Hańczy była puszczeniem pieniędzy z nurtem rzeki. Te słowa zbulwersowały Wojciecha Pająka. Jako inicjator nadrzecznych działań nie krył emocji.

Rok 2016 został ogłoszony w naszym mieście rokiem Czarnej Hańczy. Z tej okazji przez kilka miesięcy odbywały się różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, imprezy sportowe czy rekreacyjne. - Mieszkańcy pytają, co to wniosło w kulturę naszego miasta, w świadomość społeczną. Chcą wiedzieć, czy nie było to puszczenie pieniędzy z nurtem Czarnej Hańczy - pytał dziś radny Jacek Juszkiewicz.

- Chcieliśmy trafić do mieszkańców z takim przekazem, że w Suwałkach mamy piękną rzekę - odpowiedział mu Czesław Renkiewicz. Jak dodał, istotnym punktem była promocja naszego miasta. - I ta promocja nam wyszła. Czarna Hańcza została przecież rzeką roku - przypominał.

Słowa Jacka Juszkiewicza zbulwersowały radnego Wojciecha Pająka. To bowiem on, jako autor pomysłu, najbardziej zaangażował się się w organizację obchodów. - Tak się buduje tożsamość lokalną - mówił Pająk. - Chodzi o to, aby mieszańcy wiedzieli, że jest to świetne miejsce do rekreacji. I kiedy sprowadza się rok Czarnej Hańczy do pląsów, to obraża się cały świat kultury, seniorów i wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację - nie krył emocji.

Zdaniem Pająka, kilkadziesiąt imprez związanych z rzeką, tysiące zaangażowanych uczestników, a ostatecznie zwycięstwo Czarnej Hańczy w plebiscycie na Rzekę Roku świadczy o tym, że 100 tysięcy złotych nie poszło na marne. - Otrzymaliśmy też nagrodę dla samorządu, który najlepiej opiekuje się swoją rzeką - podkreślił.

Przypomnijmy, że już od kilku lat suwalski ratusz działa w myśl hasła „odwrócenie miasta do rzeki”. W ramach działań mają powstać między innymi nadrzeczne bulwary.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Czarna Hańcza Rzeką Roku 2016! (2016-09-30)
Papierowe łódki zainaugurowały Rok Czarnej Hańczy (2016-04-22)
To będzie Rok Czarnej Hańczy? (2016-02-23)
Sami zadecydujemy, jak będą wyglądać bulwary (2015-02-13)
Unijne miliony i powrót do rzeki (2013-10-24)

Ostatnio dodane komentarze
- NIK powinien skontrolować UM .
Uważam ,że instytucje tj.np. NIK powinna skontrolować całą działalność finansowo-budżetową i inne np.zasadność zatrudnień ,z posi...
autor:~sowa
- Midicentrum
w końcu Renkiewicz Pająka promuje. Pyanie jak Pająk dostał bez konkursu prace w kadencji swej rady w Midicentrum??? Przechodzil obok?
autor:~zdenek
- Odpowiedzialność
Radny Pająk jest w klubie Łączą nas Suwałki. Ugrupowaniu Renkiewicza. Prezydentem Suwałk jest nadal Czesław Renkiewicz. Czesław Renkiew...
autor:~Zorro

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 29.11.2017
ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]o
projekt i wykonanie: