suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wigierski Park Narodowy przyjazny turystom
Wigierski Park Narodowy przyjazny turystomWPN nieustannie cieszy się dużą popularnością. Wśród turystów dominują Polacy, ale zwiększa się liczba osób z zagranicy. Największą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą, przejazdy kolejką wąskotorową, czy rejsy statkiem. WPN podsumował właśnie miniony sezon turystyczny.

Wigierski Park Narodowy podsumował tegoroczny sezon turystyczny. Jak poinformowała Barbara Perkowska z Centrum Informacji Turystycznej, podczas tegorocznego sezonu pracownicy parku zarejestrowali około 9 tys. odwiedzających. - To o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku – mówi Perkowska. Wśród odwiedzających nie zabrakło turystów z zagranicy. Pośród nich znajdowali się między innymi dziennikarze z Hiszpanii, którzy podczas pobytu zapoznali się z infrastrukturą turystyczną oraz uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Czarna Hańcza. Wizytę w parku złożyli również pracownicy Parku Narodowego Machu Picchu z Peru. Przybyłym gościom zaprezentowano zagospodarowanie turystyczne obiektu, monitoring przyrodniczy, jak również walory kulturowo-przyrodnicze.

Do głównych atrakcji odwiedzanych przez turystów należy zaliczyć między innymi: spływy kajakowe Czarną Hańczą. - W sezonie turystycznym pojawiało się 658 kajakarzy dziennie – mówi Perkowska. Popularnością cieszyły się również przejazdy Wigierską Kolejką Wąskotorową, zwiedzanie wystaw i poznawanie ścieżek przyrodniczych, korzystanie z zajęć w Muzeum Wigier, rejsy statkiem po jeziorze.

Chociaż sezon turystyczny w Wigierskim Parku Narodowym dobiegł końca w dalszym ciągu trwają prace nad ulepszeniem i rozszerzeniem oferty dla zwiedzających. W planach jest remont i modernizacja infrastruktury pół biwakowych na szlaku Czarnej Hańczy, modernizacja parkingów leśnych, remont elementów infrastruktury turystycznej przy szlakach i w miejscach odpoczynku, budowa zielonego szlaku turystycznego „Wokół Wigier”.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Przyjazny???
Jedno pole namiotowe Jastrzęby z byle jakim zejściem do wody...
autor:~Polak Mały
- ciągle pada
a ja uważam że to dużo jak na tak nie sprzyjające lato
autor:~edwarfgr
- atrakcja
nie uważam żeby 9 tys. to było dużo
autor:~heartsded


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 28.11.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
INSTALACJA NA GAZ ZIEMNY - U NAS KOMPLEKSOWO

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: