suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Wigierski Park Narodowy przyjazny turystom
Wigierski Park Narodowy przyjazny turystomWPN nieustannie cieszy się dużą popularnością. Wśród turystów dominują Polacy, ale zwiększa się liczba osób z zagranicy. Największą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą, przejazdy kolejką wąskotorową, czy rejsy statkiem. WPN podsumował właśnie miniony sezon turystyczny.

Wigierski Park Narodowy podsumował tegoroczny sezon turystyczny. Jak poinformowała Barbara Perkowska z Centrum Informacji Turystycznej, podczas tegorocznego sezonu pracownicy parku zarejestrowali około 9 tys. odwiedzających. - To o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku – mówi Perkowska. Wśród odwiedzających nie zabrakło turystów z zagranicy. Pośród nich znajdowali się między innymi dziennikarze z Hiszpanii, którzy podczas pobytu zapoznali się z infrastrukturą turystyczną oraz uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Czarna Hańcza. Wizytę w parku złożyli również pracownicy Parku Narodowego Machu Picchu z Peru. Przybyłym gościom zaprezentowano zagospodarowanie turystyczne obiektu, monitoring przyrodniczy, jak również walory kulturowo-przyrodnicze.

Do głównych atrakcji odwiedzanych przez turystów należy zaliczyć między innymi: spływy kajakowe Czarną Hańczą. - W sezonie turystycznym pojawiało się 658 kajakarzy dziennie – mówi Perkowska. Popularnością cieszyły się również przejazdy Wigierską Kolejką Wąskotorową, zwiedzanie wystaw i poznawanie ścieżek przyrodniczych, korzystanie z zajęć w Muzeum Wigier, rejsy statkiem po jeziorze.

Chociaż sezon turystyczny w Wigierskim Parku Narodowym dobiegł końca w dalszym ciągu trwają prace nad ulepszeniem i rozszerzeniem oferty dla zwiedzających. W planach jest remont i modernizacja infrastruktury pół biwakowych na szlaku Czarnej Hańczy, modernizacja parkingów leśnych, remont elementów infrastruktury turystycznej przy szlakach i w miejscach odpoczynku, budowa zielonego szlaku turystycznego „Wokół Wigier”.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Przyjazny???
Jedno pole namiotowe Jastrzęby z byle jakim zejściem do wody...
autor:~Polak Mały
- ciągle pada
a ja uważam że to dużo jak na tak nie sprzyjające lato
autor:~edwarfgr
- atrakcja
nie uważam żeby 9 tys. to było dużo
autor:~heartsded

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 28.11.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda II - program na bajkowe wakacje 2018

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: