suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Noś odblaski, to ratuje życie
Noś odblaski, to ratuje życieSzybko zapadający zmrok, mgła, to warunki które sprawiają, że rowerzyści i piesi narażeni są na niebezpieczeństwo. Słabo oświetlone ulice, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania i niewłaściwy sposób z korzystania z dróg przez samych pieszych, to główne przyczyny wypadków.

Pomimo, że udowodniono iż korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty nie przynosi to efektów. Na nieoświetlonej jezdni w ciemnym ubraniu, idąc poboczem uczestnik ruchu jest prawie niewidoczny dla kierowcy samochodu. W okresie jesienno-zimowym wcześnie zapada zmrok, a co za tym idzie piesi na drogach stają się słabo widoczni. Słabo oświetlone drogi lub te boczne całkowicie pozostające bez światła, a także brak wyznaczonych miejsc do poruszania i niewłaściwy sposób użytkowania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, a co gorsza przechodzenie na czerwonym świetle i miejscach niezadowolonych. Te zachowania prowadzą do śmiertelnych potrąceń.

Stosowne działania profilaktyczne podjęli również suwalscy policjanci. Mundurowi sprawdzali w jaki sposób kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych i czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze oraz właściwie przekraczają jezdnię. Mundurowi ujawnili 75 kierowców i 12 pieszych, którzy w rejonie przejść dla pieszych popełnili wykroczenia. Do głównych przewinień należy zaliczyć przechodzenie przez jezdnie w miejscach niedozwolonych i niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Według nowych przepisów wszyscy piesi bez względu na wiek, poza obszarem zabudowanym muszą nosić po zmierzchu elementy odblaskowe. W takie elementy muszą być także wyposażeni piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl, wózek. Za brak odblasku może grozić mandat karny w wysokości do 500 zł.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- sciezki rowerowe
Problemem w Suwalkach sa chodniki a raczej wjazd na drogi rowerowe czuje sie jak bym jezdzila na traktorze po tych wystajacych wjazdac...
autor:~Barbara
- Przejścia
Dobrze było by również doświetlić przejścia dla pieszych, szczególnie podczas deszczu nic przy nich nie widać
autor:~bs
- piesi
a starsi wchodzą na przejścia jak kaskaderzy
autor:~simply

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 28.11.2017
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
HEWALEX POMPA CIEPŁA WODY UŻYTKOWEJ

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: