suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Noś odblaski, to ratuje życie
Noś odblaski, to ratuje życieSzybko zapadający zmrok, mgła, to warunki które sprawiają, że rowerzyści i piesi narażeni są na niebezpieczeństwo. Słabo oświetlone ulice, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania i niewłaściwy sposób z korzystania z dróg przez samych pieszych, to główne przyczyny wypadków.

Pomimo, że udowodniono iż korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty nie przynosi to efektów. Na nieoświetlonej jezdni w ciemnym ubraniu, idąc poboczem uczestnik ruchu jest prawie niewidoczny dla kierowcy samochodu. W okresie jesienno-zimowym wcześnie zapada zmrok, a co za tym idzie piesi na drogach stają się słabo widoczni. Słabo oświetlone drogi lub te boczne całkowicie pozostające bez światła, a także brak wyznaczonych miejsc do poruszania i niewłaściwy sposób użytkowania z dróg przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, a co gorsza przechodzenie na czerwonym świetle i miejscach niezadowolonych. Te zachowania prowadzą do śmiertelnych potrąceń.

Stosowne działania profilaktyczne podjęli również suwalscy policjanci. Mundurowi sprawdzali w jaki sposób kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych i czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze oraz właściwie przekraczają jezdnię. Mundurowi ujawnili 75 kierowców i 12 pieszych, którzy w rejonie przejść dla pieszych popełnili wykroczenia. Do głównych przewinień należy zaliczyć przechodzenie przez jezdnie w miejscach niedozwolonych i niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Według nowych przepisów wszyscy piesi bez względu na wiek, poza obszarem zabudowanym muszą nosić po zmierzchu elementy odblaskowe. W takie elementy muszą być także wyposażeni piesi prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl, wózek. Za brak odblasku może grozić mandat karny w wysokości do 500 zł.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- sciezki rowerowe
Problemem w Suwalkach sa chodniki a raczej wjazd na drogi rowerowe czuje sie jak bym jezdzila na traktorze po tych wystajacych wjazdac...
autor:~Barbara
- Przejścia
Dobrze było by również doświetlić przejścia dla pieszych, szczególnie podczas deszczu nic przy nich nie widać
autor:~bs
- piesi
a starsi wchodzą na przejścia jak kaskaderzy
autor:~simply

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 28.11.2017
DOMY DO WYKOŃCZENIA
Dom w Suwałkach przy ul. Sikorskiego

Reklama

REKLAMA
Który z plenerowych koncertów 11. edycji SBF uważasz za najlepszy?
Erica Burdona & The Animals
Supersonic Blues Machine z Billy Gibbonsem
Mavis Staples
Organka z gośćmi
Souther Avenue
Thorbjorn Risager & The Blach Tornado
Nuno Mindelisa
Vanesa Harbek Band
Lithuanian Blues Orchestra
Makar & Children of The Corn

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: