suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Jechała za szybko, ale immunitetem nie chce się zasłaniać
Jechała za szybko, ale immunitetem nie chce się zasłaniaćGłośno przyznaję się do błędu i przepraszam za stworzenie potencjalnego zagrożenia na drodze - mówi Bożena Kamińska po tym, jak po przekroczeniu prędkości o 50 km została zatrzymana przez patrol policji. Jak dodaje, nie wykorzysta poselskiego immunitetu, aby uniknąć mandatu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w okolicach miejscowości Szczuczyn. - Wypełniając poselskie obowiązki udawałam się samochodem z jednego poselskiego spotkania w Warszawie na ważną uroczystość w Suwałkach. Podczas podróży na drodze krajowej nr 61 w okolicach Szczuczyna, zostałam zatrzymana przez patrol policji - mówi posłanka.

Jak się okazało, Kamińska przekroczyła dozwoloną prędkością o 50 km. Jechała 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km. - Funkcjonariusze stwierdzili, że jechałam z niedozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym i zażądali okazania dokumentów. W torbie podręcznej miałam paszport, dowód rejestracyjny auta oraz kartę do głosowania. Nie okazałam innych dokumentów, gdyż byłam przekonana, że zostały w Warszawie - opisuje.

- Po zweryfikowaniu moich danych oraz potwierdzeniu mojej tożsamości przez pracownika mojego biura na Komendzie Wojewódzkiej w Białymstoku, spisano dane z przedstawionych przeze mnie dokumentów oraz pozwolono kontynuować dalszą podróż - dodaje.

- Z racji pełnionych obowiązków posłom wszystkich opcji zdarzają się nie tylko takie sytuacje jak przekroczenie prędkości, ale niestety również poważne kolizje drogowe. Jedni z nas w takich sytuacjach chętnie wykorzystują immunitet w celu uniknięcia konsekwencji, inni głośno przyznają się do popełnionego błędu. Ja błąd popełniłam, głośno się do niego przyznaję, przepraszam za stworzenie potencjalnego zagrożenie na drodze i jestem do dyspozycji, aby ponieść konsekwencje popełnionego wykroczenia - napisała w swoim oświadczeniu Kamińska.

- Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek w ciągu sześcioletniej poselskiej służby wykorzystała immunitet poselski w sprawach prywatnych. Moje poprzednie zdarzenie drogowe zakończone mandatem potraktowałam jak każdy obywatel przyjmując punkty karne i płacąc mandat. Nie wyobrażam sobie, aby tym razem miało być inaczej. Nałożony mandat przyjmę i opłacę go zgodnie z taryfikatorem. Za zaistniałą sytuację przepraszam - dodała.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- manipulacja
Dziennikarz powinien być bezstronny a tu artykuł który w rzeczywistości jest pochwałą pani poseł za łamanie przepisów i narażanie życia...
autor:~jacek
- Fatalna Opozycja
Jak to dobrze że Maciej i wielu innych widzi i śledzi polityką naszej RP. Zgadzam się z Wami.
autor:~bravo
- Cóż za szlachetna postawa
To może jej jeszcze medal wręczyć. Może więcej takich wiadomości przed wyborami o wspaniałomyślności peowskich pachołków sorosa.
autor:~Maciej

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 27.11.2017
PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Reklama

REKLAMA
Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: