suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Firma bankrutuje, bo drogowcy zamknęli wjazd
Firma bankrutuje, bo drogowcy zamknęli wjazdBrak klientów, olbrzymie straty finansowe, konieczność redukcji zatrudnienia i widmo bankructwa - z takimi skutkami musi mierzyć się jeden z suwalskich przedsiębiorców. A wszytko przez to, że GDDKiA bez jakichkolwiek wyjaśnień ograniczyła dojazd na teren jego działalności w Budzisku.

Przez prawie 5 lat Zajazd Graniczny WAMAR funkcjonował jak należy. Osoby przekraczające granicę w Budzisku korzystały z prowadzonego w budynku baru, kantorów, sklepu i parkingu. Wszystko zmieniło się jednak przed dwoma miesiącami, kiedy to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zablokowała wjazd na teren obiektu. - Bez wcześniejszego poinformowania, postawiono znak zakazu wjazdu na moją własność - opowiada Grzegorz Wojciechowski, właściciel.

Zaniepokojony tym, co się dzieje, zwrócił się do zarządcy drogi. GDDKiA odpowiedziała mu, że takie działanie podyktowane jest koniecznością zapewnienia warunków do przeprowadzenia kontroli pojazdów wjeżdżających na terytorium Polski oraz bezpieczeństwem funkcjonariuszy pełniących tam służbę. - Ale przecież od grudnia 2007 roku mamy strefę Schengen - nie rozumie tych tłumaczeń przedsiębiorca.

GDDKiA argumentuje także, że dojazd do budynku usługowego został zachowany, a zmieniła się jedynie jego lokalizacja. W rzeczywistości jednak, jak tłumaczy właściciel, drugi wjazd, który dotychczas służył głównie jako wyjazd jest przez większość klientów pomijany. - Klienci nie docierają do baru, sklepu, kantorów i samego parkingu, co doprowadziło do zmniejszenia przychodów o kilka tysięcy złotych dziennie - skarży się przedsiębiorca.

Jak dodaje, od dwóch miesięcy ma zaledwie kilkanaście procent wcześniejszych obrotów. - Codzienny utarg w barze wynosił dotychczas 2 tys. zł. Teraz to zaledwie 300 zł. Kantor odwiedzało codziennie około 500 klientów, teraz to co najwyżej 50 osób. Ogromny spadek widać też w prowadzonym przez nas sklepie - mówi. Brak klientów, którzy przez zamknięty wjazd nie docierają do obiektu spowodował, że właściciel zmuszony był zwolnić już kilku pracowników. Boi się, że ostatecznie zakończy się to bankructwem.

Straty finansowe i ograniczenie swobody prowadzenia działalności gospodarczej to jednak nie wszystko. Jedno miejsce, będące zarazem wjazdem i wyjazdem, stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa. - Samochód ciężarowy skręcając w prawo na parking, bez dodatkowego pasa zjazdowego, powoduje zajście naczepy na lewy pas - tłumaczy przedsiębiorca. Dlatego też Wojciechowski zaproponował GDDKiA przywrócenie poprzedniego wjazdu albo pozostawienie zaproponowanego przed dyrekcję, ale z budową dodatkowego pasa zjazdowego. Na odpowiedź jednak jeszcze czeka.

Grzegorz Wojciechowski nie rozumie, czym tak nagle spowodowane są działania GDDKiA. Tym bardziej, że już za niecały rok na tym terenie będą prowadzone prace związane z budową drogi S61. - A może właśnie dlatego - zastanawia się. Warto bowiem podkreślić, że to właśnie GDDKiA będzie wykupywać tereny niezbędne do zrealizowania inwestycji. Można się zatem domyślać, że zależy jej na jak najtańszym wykupie gruntów. A przez zamknięty wjazd wartość obiektu należącego do Grzegorza Wojciechowskiego z każdym dniem spada.

Warto przypomnieć, że Skarb Państwa miał duży problem ze sprzedażą obiektu po zlikwidowanym w 2007 roku przejściu granicznym w Budzisku. Pomimo kilku przetargów nie udało się wyłonić nowego właściciela. Na zakup terenu wraz z budynkiem zdecydował się dopiero w 2013 roku Grzegorz Wojciechowski. Nabywcę zapewniano wówczas o tym, że swoją działalność będzie mógł prowadzić bez żadnych problemów.

Czy urzędnicze decyzje doprowadzą suwalczanina do bankructwa? Czy osoby odpowiedzialne za podejmowanie takich kuriozalnych decyzji poniosą konsekwencje? Będziemy przyglądać się sprawie.

Tematem zajęły się już media ogólnopolskie. Przedsiębiorca zapowiedział też, że swoich praw będzie dochodził w sądzie.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Poznałem
też tego człowieka ,z zapłatą za usługi ciężko było mu płacić .Słowo biznesmen , to on może gdzieś słyszał?
autor:~wykonawca
- Też chętnie przyjade na Licytacje
Moja była dziewczyna pracowała u tego pożal sie Boże "biznesmena" niech jeszcze zagrodza drugi wjazd i wtedy sie przyjedzie na licytacj...
autor:~Aro
- "jak pościelesz tak się wyśpisz"
Mi też go nie szkoda. Zero szacunku do pracowników. Jak obcinał pracownikom pobory to do mediów nie biegł... Może zobaczy jak to jest s...
autor:~była pracownica

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 25.11.2017
PPUH LUDWIK
Stoły i krzesła

Reklama

REKLAMA
Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: