suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalskie markety w niedzielę opustoszeją
Suwalskie markety w niedzielę opustoszeją To już pewne - od marca coniedzielne zakupowe szaleństwo odejdzie w zapomnienie. Plaza, a także inne suwalskie markety w dwie niedziele miesiąca będą zamknięte na głucho. Na tym jednak nie koniec. Od 2020 roku będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w siódmy dzień tygodnia.

Nad ustawą zakazującą handlu parlamentarzyści głosowali dziś około południa. Projekt poparło 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu, a jeśli on nie zgłosi uwag, to do prezydenta do podpisu.

Zgodnie z ustawą, już od marca 2018 roku zakupy będą możliwe tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od stycznia 2019 - tylko w ostatnią, a od 2020 roku Polacy będą musieli całkowicie zapomnieć o zakupowym szaleństwie w siódmy dzień tygodnia.

Ustawa wywołała dyskusje wśród parlamentarzystów. - Po co ideologiczna ustawa, która narzuca Polakom sposób spędzania wolnego czasu - pytał poseł Platformy Obywatelskiej - Jacek Protasiewicz. Zdaniem Mirosława Suchonia z Nowoczesnej, ustawa dyskryminuje pracowników punktów handlowych wyłączonych z ustawy. - W czym oni są gorsi? - pytał.

Przypomnijmy, że z pomysłem zakazu handlu w niedzielę wyszła Solidarność, która chciała, aby sklepy były zamknięte we wszystkie niedziele. Inicjatywę częściowego ograniczenia zaaprobował też rząd. Szukanie najbardziej racjonalnego rozwiązania trwało ponad rok.

Źródło: money.plDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Koniec niedzielnego świętowania w sklepach (2017-09-29)

Ostatnio dodane komentarze
- ofiara
A co z ofiarą dla księdza w niedzielę? To też jest obrót gotówką, więc chyba wierni nie powinni dawać na tacę. A poza tym ksiądz też pr...
autor:~Nika
- Zakaz
handlu nie dotyczy piekarni , tak więc wszystkie markety typu biedronka , lidl kaufland będą czynne .Nieczynne będą sklepy osiedlowe .
autor:~kupiec
- :)
Przecież wszyscy z PO i Nowoczesnej chcieli żeby było tak jak w Niemczech - no to macie to co chcieliście .
autor:~ja

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 24.11.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda II - program na bajkowe wakacje 2018

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: