suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Strefa parkowania trafiła do prokuratury
Strefa parkowania trafiła do prokuratury- Nie odpuścimy wiedząc, że prawnie mamy rację - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Prawo na Drodze odnośnie suwalskiej strefy płatnego parkowania. Członkowie złożyli do prokuratury wniosek o zaskarżenie kilku zapisów uchwały, które jak twierdzą, są niezgodne z obowiązującym prawem.

Batalia o suwalską strefę płatnego parkowania trwa. Jak się bowiem okazuje, może być ona nielegalna. Tak twierdzą przynajmniej przedstawiciele Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Brak poziomych znaków w postaci linii wyznaczających pasy, niezgodne z rozporządzeniem napisy na znakach pionowych, niewłaściwa odległość znaków od jezdni to tylko niektóre nieprawidłowości, które mają powodować, że suwalczanie nie powinni płacić za parkowanie swoich aut.

Swoje wnioski Stowarzyszenie przesłało już suwalskiemu ratuszowi. Ten jednak odpiera, jakoby strefa była niezgodna z prawem. - Strefa jest oznakowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a opłaty są pobierane zgodnie z obowiązującym prawem - poinformował Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Stowarzyszenie, które walczyło już w niejednym polskim mieście, spodziewało się jednak takiej odpowiedzi. - Nie odpuścimy wiedząc, że prawnie mamy rację - zapowiadają. - Złożyliśmy do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach wniosek o zaskarżenie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego kilku zapisów uchwały o powołaniu strefy płatnego parkowania jako niezgodnych z obowiązującym stanem prawnym RP - powiedziała Aleksandra Madej.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwalska strefa płatnego parkowania oblała egzamin (2017-11-07)
Drejer i UM mądrzejsi od ekspertów? (2017-11-04)
Opłaty za parkowanie są nielegalne? (2017-11-03)

Ostatnio dodane komentarze
- Moze wygrana
Jestem za tym , zeby oddac pieniadze osobom , ktore zapalcily mandaty za zle parkowanie , poniewaz nie mogly udowodnic swojej racji.
autor:~Ala
- Walka z wiatrakami
@Sławek Właśnie mniej więcej z tych powodów. o których piszesz zaskarżający stoją na z góry przegranej pozycji. Jest to po prostu szuka...
autor:~Gostek
- ~pioter
O czym Ty piszesz? Czy ja stwierdziłem, żeby nie budować chodników, jezdni, nie rozwijać miasta? Chodzi mi o to, aby odstąpili od tego ...
autor:~Sławek


bez prowizjiwszystkie komentarze »


dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 23.11.2017
Socatots Suwałki Iwona Ruszewska
Socatots - Piłkarskie Maluszki - 1-5 lat

Reklama

REKLAMA
Ile pieniędzy zamierzasz wydać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?
mniej niż 500 zł
500 - 700 zł
700 - 1000 zł
więcej niż 1000 zł

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: