suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Ponad 2500 suwalczan dostanie podwyżkę
Ponad 2500 suwalczan dostanie podwyżkęNauczyciele oraz inni pracownicy samorządowi mogą już niedługo liczyć na wzrost wynagrodzeń. Podwyżki, które maksymalnie sięgną nawet 12 procent, przewidziano dla ponad 2500 osób. - Dlaczego akurat teraz, przed zbliżającymi się wyborami - pytają podejrzliwie niektórzy suwalczanie?

Budżet na 2018 rok prezydent Czesław Renkiewicz określił jako prospołeczny. Oznacza to między innymi, że w projekcie przewidziany jest wzrost wynagrodzeń dla 2661 osób. Już od kwietnia o 5% wzrosną pensje 1200 suwalskich nauczycieli. Na ten cel wydanych będzie 2,5 mln złotych z subwencji oświatowej.

Większe pensje dostanie także 1461 pracowników samorządowych. W budżecie na 2018 rok zarezerwowano na to prawie 4 miliony złotych. Wzrost wynagrodzenia będzie jednak zależał od aktualnych zarobków. - Chcemy dać podwyżkę najwyższą dla pracowników najsłabiej zarabiających, czyli tych, którzy mieszczą się w przedziale do 2,5 tysiąca złotych brutto. Ta podwyżka ma wynosić 12 procent - powiedział prezydent. Pozostałym osobom wzrost wynagrodzenia będzie naliczany według skali degresywnej. - Im więcej się zarabia, tym wskaźnik na wzrost płac będzie niższy, czyli 8, 5 i 3 procent - tłumaczył.

Dość duże podwyżki zaplanowane na 2018 rok wzbudziły podejrzliwość niektórych suwalczan. - Tradycji stało się zadość - w roku wyborów samorządowych są podwyżki dla pracowników - piszą na forum portalu suwalki.info. - Dlaczego akurat teraz, a nie rok temu - dodają nie wierząc w bezinteresowność takich działań.

Prezydent odpiera jednak zarzuty, że wzrost płac ma coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami. - Albo my zapłacimy więcej swoim ludziom, albo oni znajdą inną pracę. Dzisiaj rynek jest tak przesycony pracą, że już mamy problemy. Specjaliści odchodzą z naszych spółek. Musimy to zatrzymać - tłumaczył. - To nie jest budżet wyborczy. Dostosowujemy się do sytuacji, która jest na rynku pracy - podkreślał.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Czy szukasz pilnej pożyczki?
Czy szukasz pilnej pożyczki? [email protected]
autor:~Anthony
- Pis_iorki wszędzie widzą afery bo ocenią według siebie
Dzięki Bogu niedługo wybory i sekta pis_orow niedługo dostanie po łapach .
autor:~Karol
- Do Mireny
Podwyżki dostaną Ci pracownicy na których ma wpływ Cz.R. reszta pracuje u prywatnych przedsiębiorców - to chyba proste? A głosują wszy...
autor:~Arek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 21.11.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: