suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Ten budżet odpowiada na oczekiwania”
„Ten budżet odpowiada na oczekiwania”Rekordowy, prospołeczny i prorozwojowy - tak o budżecie na 2018 rok mówi prezydent miasta. W planach są inwestycje opiewające na 142 mln zł oraz podwyżki dla nauczycieli i innych pracowników samorządowych. Włodarz zaprzecza sugestiom, jakoby budżet był skrojony pod rok wyborczy.

Czesław Renkiewicz przedstawił dziś propozycję budżetu na 2018 rok. Z projektu wynika, że dochody miasta wyniosą 452 miliony złotych, wydatki z kolei pochłoną aż 503 mln. 51 mln deficytu, czyli różnicę pomiędzy dochodami a wydatkami, władze miasta chcą pokryć głównie kredytem, który zaciągną na ponad 45 mln zł.

Wśród wydatków, podobnie, jak w roku ubiegłym, najwięcej pochłonie oświata. - Będzie to ponad 127 mln zł, a do tego trzeba jeszcze dodać kilkanaście milionów na inwestycje - mówił prezydent. Niemało, bo około 102 miliony złotych miasto przeznaczy na rodziny i pomoc społeczną. Na gospodarkę komunalną oraz administrację publiczną wyda po 18 mln, kulturę fizyczną ponad 15 mln, a gospodarkę mieszkaniową około 13 mln.

Ponad 142 mln złotych przeznaczone będą na inwestycje. Stanowi to aż 28,3% całego budżetu. - Część inwestycji przechodzi niestety z tego roku. Stało się to między innymi przez problem z wyłonieniem wykonawców i wysokie ceny - podkreślił prezydent. Jak dodał, najwięcej pieniędzy, bo aż 67 mln pochłonie budowa tzw. trasy wschodniej. 20 mln w tym roku trzeba wydać na budowę hali sportowo-widowiskowej, a 12 mln na budowę pasa startowego. Władze miasta zaplanowały też między innymi termomodernizację kilku budynków oświatowych, budowę kolejnego budynku mieszkalnego na ulicy Reja, budowę ulic i wiele innych inwestycji.

Jak podkreśla Renkiewicz budżet, który został skonstruowany na 2018 rok jest nie tylko budżetem proinwestycyjnym, ale także prospołecznym. - Olbrzymi nacisk położyliśmy na ludzi, na naszych mieszkańców. Wiele zapisów budżetu jest dedykowanych bezpośrednio dla nich - mówi. Chodzi tutaj między innymi o podwyżki wynagrodzeń, na które mogą liczyć nauczyciele oraz prawie 1500 pracowników samorządowych. W budżecie uwzględniono też zniesienie odpłatności za pobyt dzieci w miejskich przedszkolach czy dotacje na rzecz organizacji pozarządowych.

Prezydent zaprzecza, że ów rekordowy budżet został stworzony pod zbliżający się rok wyborczy. Jak argumentuje podwyżki mają zatrzymać specjalistów przed uciekaniem z miejskich spółek do prywatnych firm. - To jest budżet, który odpowiada na oczekiwania. Dostosowujemy się do sytuacji, która jest na rynku pracy - podkreślił.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do szuwarka
Oczywiście że tak. Procedura naboru jest w zasadach nadzoru wlascicielskiego. Właśnie dokonano w nim zmian. Informacja jest w BIPie jak...
autor:~Klops
- do Stefka
Naboru do rad nadzorczych poprzez BIP i ogłoszenia się nie prowadzi. Decyduje o tym każdorazowo Renkiewicz jako Prezydnet Miasta. Prosz...
autor:~szuwarek
- Szuwarek
Zastanawiam się czy zmiana coś wniesie bo kogo obsadzalby inny? Będą otwarte drzwi dla wszystkich? Mówią że aby dostać sie do jakiejkol...
autor:~Raczek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 20.11.2017
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Edusa
.

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: