suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Remont łaźni pod znakiem zapytania
Remont łaźni pod znakiem zapytaniaChociaż miejska łaźnia miała otrzymać drugie życie, jej odrestaurowanie nie jest ani łatwe, ani tanie. Wykonania inwestycji chce podjąć się tylko jedna firma i to za sumę o wiele większą niż zakładały władze miasta. Prezydent rozważa powtórzenie przetargu.

- Jesteśmy właśnie po otwarciu ofert w tym przetargu, a właściwie oferty. W przetargu bowiem wystartowała tylko jedna firma - powiedział Czesław Renkiewicz. Remontu łaźni chce podjąć się białostocka firma. Za wykonanie zlecenia chce jednak ponad 8 mln zł. To aż o 1,6 mln zł więcej niż przewidywało miasto.

Dlatego też urzędnicy zastanawiają się, czy w ogóle skorzystać z przedstawionej oferty. - Inwestycję rozkładamy aż na 3 lata jednak musimy się zastanowić, czy aby nie powtórzyć tego przetargu. W międzyczasie chcemy też na tę inwestycję pozyskać środki zewnętrzne pochodzące z Unii Europejskiej - dodał prezydent.

Przypomnijmy, że rewitalizacja zabytkowego budynku byłej łaźni to element budowy bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza. W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzna – wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji wykonawca zostanie zobowiązany też do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019 r.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Miejska łaźnia otrzyma drugie życie (2015-12-14)

Ostatnio dodane komentarze
- poco
Po co ta nadbudowa, która tyle kosztuje? Bunkier nad Czarną Hańczą? Łaźnia powinna być odtworzona. To był ładny budynek.
autor:~yes
- Łaźnia
A co by tam miało się znajdywać po remoncie? Publiczne łazienki? Szalet miejski?
autor:~jooo
- Łaźnia to dobra rzecz...
Łazienki, może być pięknie...
autor:~Wyklęty

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 18.11.2017
PPUH LUDWIK
Meble Młodzieżowe VOX

Reklama

REKLAMA
Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: