suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Co się z nimi stało? Suwalczanie giną bez wieści
Co się z nimi stało? Suwalczanie giną bez wieści Coraz więcej osób w naszym mieście znika bez wieści. Tylko w tym roku policja szukała m.in. 16-letniej Sary czy 42-letniego Artura. Wciąż nie są znane losy 19-letniego Damiana. Jak wynika ze statystyk, zaginięcia stanowią coraz większy problem społeczny. Jakie są przyczyny tego zjawiska?

Zaginięcia bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może dotknąć rodzinę. Ludzie znikają bez względu na wiek, płeć, status społeczny, czy wykształcenie. Część osób w pełni świadomie podejmuje taką decyzję. Od kilku lat zniknięcia stanowią coraz bardziej narastający problem społeczny. Od pewnego czasu trwają intensywne poszukiwania Damiana Cieraszko. Suwalczanin wyszedł z domku letniskowego mieszczącego się w miejscowości Stara Turówka, gdzie przebywał ze znajomymi na urodzinach. W jego poszukiwania włączyło się wojsko, harcerze, a nawet jasnowidz, ale nie przyniosło to rezultatów.

Według policyjnych statystyk w 2016 roku w naszym kraju zaginęło około 20 tys. ludzi. Spośród wszystkich zgłoszeń policja odnotowuje rocznie około 320 zaginięć dzieci do 6. roku życia, około 800 zaginięć dzieci w wieku 7-13 lat i około 5 340 zaginięć dzieci w wieku 14-17 lat.

Każda sprawa ma swój indywidualny charakter i przebieg. Do najczęstszych przyczyn należą: depresja, nagłe wystąpienia zaburzeń psychicznych, wypadki, zasłabnięcia, a także świadome zerwanie kontaktu z bliskimi. Niektórzy spośród zaginionych to ofiary przestępstw typu: uprowadzenia, morderstwa. Młode osoby, do około 20. roku życia decydują się na zerwanie kontaktu z rodziną, kiedy odnoszą wrażenie, że ich styl życia odbiega od tego akceptowanego przez ich bliskich.

Zaginięć nie brakuje również w naszym mieście. Tylko w tym roku suwalska policja poszukiwała: 42-letniego Artura, 14-letniej Darii, 16-letniej Sary, 51-letniej Ireny. Po interwencji policji oraz rozesłaniu komunikatów do mediów większość z nich została odnaleziona. Od pięciu lat trwają jednak poszukiwania Radosława Radziewicza, który w chwili zaginięcia miał 25 lat. Niewiadome pozostają również od dłuższego czasu losy Zdzisława Protasiewicza i Jana Jankowskiego.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- damian
oby się ten chłopak znalazł... ale to już tyle trwa...
autor:~miś
- zniknięcia
bardzo dziwne są niektóre zniknięcia... z tą Iwoną Wieczorem na przykład... tyle lat i nic nie wiadomo...
autor:~yerba

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 15.11.2017
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: