suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Hala zacznie rosnąć jeszcze w tym roku
Hala zacznie rosnąć jeszcze w tym rokuJuż niebawem rozpocznie się budowa hali Suwałki Arena. Władze miasta podpisały dziś umowę z wykonawcą inwestycji. Nowa hala sportowo-widowiskowa pochłonie 36 milionów złotych. Całej sumy, niezbędnej na wybudowanie jedynego takiego obiektu w regionie, jeszcze jednak nie ma.

- Podpisując tę umowę rozpoczynamy jedną z ostatnich tak dużych zaplanowanych inwestycji, które założyliśmy sobie do wykonania na najbliższe lata. Ten obiekt dopełni infrastrukturę sportowo-kulturalną naszego miasta - powiedział Czesław Renkiewicz, który podpisał dziś umowę z Arturem Ciołkiem - prezesem PB Unimax. To bowiem ta firma podjęła się wybudowania suwalskiej hali. Zrobi to za ponad 36 mln złotych.

Cena, jaką trzeba wyłożyć na powstanie obiektu, była jednak niemałym zaskoczeniem. Pierwotnie urzędnicy szacowali bowiem, że inwestycja pochłonie 27 mln. 17 mln miało pochodzić z budżetu Suwałk, 10 mln wyłożyło z kolei Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak się jednak okazało, najtańsza oferta opiewa na ponad 36 mln zł. - Miasto szuka możliwości zwiększenia dofinansowania. Prośby w tej sprawie już trafiły właśnie do resortu sportu, a także do Zarządu Województwa Podlaskiego - mówi Kamil Sznel z suwalskiego ratusza.

Prezydent przekonuje, że powstanie hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. - W całym województwie podlaskim, ale też w promieniu około 200 km od Suwałk, nie ma hali o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych - mówi.

Przypomnijmy, że powierzchnia użytkowa Suwałki Arena to ponad 6600 m². Hala o wysokości 12,8 m będzie miała powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W planach jest także sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m². Budowa obiektu powinna zakończyć się w maju 2019 roku.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Skąd miasto weźmie pieniądze na budowę hali sportowej? (2017-10-31)
Suwałki Arena będzie nas kosztować 36 mln (2017-10-23)

Ostatnio dodane komentarze
- no coment
ludzie ogarnijcie sie bo piszeciee glupoty a na niczym sie znacie jeden pisze ze pojdzie z naszej kieszeni drugi ze nie wie czy to potr...
autor:~Pawel
- :)
może w końcu plus liga będzie w suwałkach możliwa
autor:~virus
- hala
potrzebna to może i jest, ale hajs mega.... oby udało się jeszcze pozyskać choć z 5 baniek. bo jak nie to pójdzie znaszych kieszeni
autor:~daro

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.11.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: