suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
„Powiernik królowej” w cyklu Babskie Wieczory
„Powiernik królowej” w cyklu Babskie Wieczory Długie jesienne wieczory to doskonały czas, aby wraz z koleżankami wybrać się na seans filmowy organizowany w ramach „Babskich Wieczorów” przez Cinema Lumiere. Tym razem w repertuarze znajdziemy dwa poruszające filmy: „Powiernik królowej” i „Maudie”.

Już w tę środę w Cinema Lumiere w ramach „Babskich Wieczorów” będzie można zobaczyć dramat biograficzny „Powiernik królowej”. Jest to historia o niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munish”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje stała się źródłem plotek na brytyjskim dworze.

Warto również wspomnieć, że reżyserem filmu jest wybitny twórca Stephen Frears, który umiejętnie łączy humor z uniwersalnymi prawdami oraz głębią psychologiczną bohaterów. Stworzył między innymi takie filmy jak: „Przeboje i podboje”, „Niebezpieczne związki”, „Niewidoczni”.

Kolejnym filmem wyświetlanym w ramach „Babskich Wieczorów” jest melodramat „Maudie”. Jest to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, obecnie uważaną za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Film przedstawia historię romansu pomiędzy samotnikiem,a kruchą, ale pełną energii kobietą, która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

„Powiernik Królowej” będzie można zobaczyć już w najbliższą środę podczas Babskich Wieczorów. Seans odbędzie się o 18.45 w Cinema Lumiere. Portal suwalki.info jest patronem medialnym cyklu filmowego.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- kino
może i babskie ale kobiety też lubią kino akcji a tu jakieś melodramaty
autor:~rozalia
- seans
nudnawe seanse
autor:~typowajolka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.11.2017
WażkaFUN
Eventy & Imprezy & Animacje
Mini zamek do skakania/ małpi gaj

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: