suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalski PKS odwołuje coraz więcej połączeń
Suwalski PKS odwołuje coraz więcej połączeńMieszkańcy miasta oraz okolic czują się coraz bardziej odcięci od świata. A wszystko przez zawieszenie oraz likwidacje niektórych kursów przez PKS Nova. Odwoływane są nie tylko lokalne kursy, ale również te dalekobieżne. Czy problem będzie się jeszcze bardziej pogłębiał?

Zarząd Województwa Podlaskiego w 2016 roku podjął uchwałę dotyczącą połączenia spółek. W wyniku podjętych decyzji połączeniu uległo PKS w Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach. Podlaska Komunikacja Samochodowa przekształciła się w PKS Nova. Nowo utworzona spółka pozostała jednak ze starymi problemami i tnie kolejne połączenia. Odwoływane są nie tylko lokalne kursy, ale również te dalekobieżne.

W ostatnim czasie na stronie PKS można było przeczytać o rezygnacji z kursowania w poszczególnych godzinach autobusów na trasie Augustów- Nowinka-Suwałki oraz Suwałki-Raczki-Augustów. Przez pewien czas nie obsługiwano jednego z połączeń Suwałki-Olsztyn o godzinie 12.50 oraz kursu powrotnego o 17.25. Zmianie uległy również kursy na linii Suwałki-Warszawa. O tym, że z niektórych małych miejscowości w weekendy nie można dojechać do Suwałk lub czas oczekiwania na korzystne połączenie jest bardzo długi, nie mówi się wcale. Kolejnym problemem jest podwyżka cen biletów, która wydaje się być nieproporcjonalna do świadczonych usług.

Łukasz Hryniewski – dyrektor do spraw przewozów dementuje, jakoby suwalski PKS borykał się z jakimikolwiek problemami. Zaistniałą sytuację tłumaczy tym, że ceny biletów, tak jak wszystkich usług i towarów, kształtowane są przez sytuację panującą na rynku. Podkreśla również, że zauważalny jest ciągły wzrost między innymi cen paliwa oraz minimalnego wynagrodzenia. Ostatnia podwyżka cen na kursach zwykłych weszła w życie 1 czerwca tego roku.

Jak podkreślił Hryniewicz, w chwili obecnej zarząd spółki prowadzi gruntowne analizy ewentualnych możliwości przywrócenia w tym lub podobnym kształcie odwołanych połączeń. - Spółka sprawdza przejazdy pasażerów w wykonywanych kursach, aby dopasować go do potrzeb społeczeństwa i na bieżąco reaguje, co skutkuje zmianami w rozkładzie jazdy - dodaje.

Suwalski PKS dementuje również, jakoby miał problemy z zatrudnieniem kierowców. - W chwili obecnej liczba kierowców jest wystarczająca, aczkolwiek Spółka jest zainteresowana zatrudnieniem nowych, co na pewno pozwoli na rozwój sieci połączeń - informuje Hryniewicz.

Fot. PKS NovaDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- POpaprańcy
Wiadomo przecież sejmik Województwa Podlaskiego opanowany jest przez fachowców z POpapranej więc ro...zpieprzenie pójdzie im szybko - ...
autor:~kruk
- do Nova
twierdzą, że dzienne (6.30 z Gd do Suwałk) mają większe obłożenie niż wieczorne - nocnymi (wyj. z Gd o 16.30) jeździło sporo ludzi, dzi...
autor:~gosc
- do Nova
Również się z tym zgadzam, PKS Suwałki za trasę wschodnią. Widać gołym okiem. Do czego to doszło żeby trzeba było wymieniać publiczne s...
autor:~gość

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.11.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: