suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Incydent podczas 11 listopada - posłance odmówiono głosu
Incydent podczas 11 listopada - posłance odmówiono głosuChociaż chciała przemówić do suwalczan zebranych podczas Święta Niepodległości, nie została dopuszczona do mikrofonu. Posłanka Bożena Kamińska usłyszała od organizatorów, że scenariusz nie przewiduje jej wystąpienia. - Czy mam zakaz zabierania głosu - niepokoi się.

- W sześcioletniej mojej służbie, pełniąc mandat posła RP, po raz pierwszy spotkałam się z odmową zabrania głosu podczas najważniejszego święta, Święta Niepodległości - mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Bożena Kamińska. - Odbieram to jako coś bardzo niepokojącego, bo nie szanuje się mandatu poselskiego i blisko 10 tysięcy moich wyborców - dodała.

Podczas uroczystości posłanka kilkukrotnie starała się dowiedzieć, kiedy będzie mogła przemówić. Pytała o to prezydenta Czesława Renkiewicza, wiceministra Jarosława Zielińskiego oraz dowódcy suwalskiego wojska Krzysztofa Świderskiego. Jak się okazało, bezskutecznie. - Do końca dochodziłam możliwości uzyskania głosu - podkreślała.

Kamińska nie rozumie, jak w świetle zaistniałej sytuacji, można mówić o jedności, o wspólnym świętowaniu i wzajemnym szacunku. - Od dwóch lat doświadczam tego, że nie jestem przez pana posła Jarosława Zielińskiego zapraszana na żadne uroczystości - mówiła. - Nie jestem akceptowana jako posłanka opozycji - dodała. - Inni goście mogli ten głos otrzymać, ja nie - skarżyła się.

Posłanka nie zamierza pozostawiać tej sprawy bez rozwiązania. Aby sytuacja nie powtórzyła się podczas kolejnych uroczystości, Kamińska skieruje zapytanie do organizatorów, dlaczego odmówiono jej zabrania głosu. Jednocześnie przypuszcza, że mógł być wywierany jakiś nacisk. - Mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni taki incydent - mówiła.

Przypomnijmy, że podczas uroczystości miejskich związanych z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego głos zabrali: prezydent Czesław Renkiewicz, wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, wicemarszałek Anna Naszkiewicz oraz Roman Czepe, który odczytał list w imieniu wojewody. Miejsca na wystąpienie zabrakło jedynie Bożenie Kamińskiej.

Fot. UM w SuwałkachDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Kamińska powinna wstydzić się publicznie pokazywać....
Kamińska powinna wstydzić się publicznie pokazywać za to co wyprawiał jej partyjny kolega z PO Leszek Cieślik, były prezes PKS Suwałki,...
autor:~spostrzegawczy
- 11 listopada
Wydaje się że członkowie PO,co mieli do zrobienia - zrobili,do powiedzenia- powiedzieli, a że teraz chcą zaistnieć ,to niech przedstawi...
autor:~Józef
- autor: ~mrówka - odezwał się autor: ~Grzegorz , te...
Dobrze nawiązuje do tego ;krzyza; - byli kiedyś ze swym ;śwagrem; Andrzejkiem ministrantami .Taki wielki wydawało się działacz ko...
autor:~oko

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.11.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: