suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Suwałkach
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Suwałkach Ponad 200 mieszkańców miasta oraz okolic skorzystało z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia tętniczego. Akcja została przeprowadzona już po raz ósmy w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. zobacz zdjęcia »


Po raz ósmy mieszkańcy Suwałk i okolic mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru oraz ciśnienia tętniczego zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Jak poinformowała Ewa Korneluk – inicjatora akcji, z konsultacji skorzystało ponad 200 osób. U pięciu z nich stwierdzono bardzo wysoki poziom cukru we krwi. Osoby te zostały skierowane na dalsze bardziej szczegółowe badania. Z kolei u dwudziestu kolejnych stwierdzono zbyt niski poziom cukru, co może wskazywać na hyperinsulinizm spowodowany dietą wysoko węglowodanową. Zwiększone wydzielanie insuliny może wskazywać na początkowy okres zaburzeń gospodarki węglowodanowej i może skutkować w przyszłości rozwojem choroby.

Według szacunków w naszym regionie z cukrzycą zmaga się blisko 6 tysięcy osób, lecz jedynie połowa z nich jest świadoma swojej choroby i korzysta z pomocy specjalistów. Obok czynników genetycznych najczęstszą przyczyną zachorowania jest nadwaga, zbyt duża ilość cukru w codziennej diecie oraz mała aktywność fizyczna.
Szybkie zdiagnozowanie pozwala uniknąć poważnych powikłań takich jak: zawały, udary, niewydolność nerek, utrata wzroku, czy nawet amputacja nóg.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- wyniszczenie
choroba cywilizacyjna która wyniszcza organizm
autor:~bishops
- dużo osób
sporo osób przyszło
autor:~richards

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 13.11.2017
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: