suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Horror jajeczny w suwalskich marketach
Horror jajeczny w suwalskich marketachCeny poszły znacząco w górę, a na półkach coraz mniejszy wybór. Tak przedstawia się rzeczywistość zakupu jajek w suwalskich marketach. Sytuacja może być jeszcze gorsza, bowiem zbliżają się święta i popyt na ten produkt będzie jeszcze większy. Czy czeka nas powrót do minionej epoki?

Od pewnego czasu w suwalskich marketach można zauważyć podwyżkę cen jaj. Powodem takiej sytuacji jest masowy eksport produktu za granicę. Na Zachodzie wiele stad kur zostało zlikwidowanych z powodu wykrycia niebezpiecznej dla człowieka substancji.

Rodzimi producenci drobiu dostarczają znacznie mniej jaj do naszych sklepów, z bardzo prozaicznych powodów – zwyczajnie im się to nie opłaca. Za jedno jajko bowiem kontrahenci z Zachodu potrafią zaoferować do 20% procent więcej. Rosnący popyt na nasze jajka jest w dużej mierze spowodowany wykryciem fipronilu – preparatu, który zwalcza pasożyty wśród drobiu, na fermach niosek między innymi w Niemczech, Holandii, czy Belgi. Wielu Zachodnich producentów zmuszonych zostało do wybicia swoich stad.

Sprawa stała się na tyle głośna, że w tym temacie wypowiedziało się nawet Ministerstwo Rolnictwa. W swoim oświadczeniu podało, że jaja zdrożały średnio o 20%. Jednak wzrost cen widoczny jest nie tylko w Polsce, ale także na rynku europejskim. Produkt osiągnął najwyższą cenę w przeciągu ostatnich pięciu lat, a średnia cena jest wyższa o 48% od poprzedniego roku.

Brak produktu odbija się nie tylko na sprzedaży detalicznej, ale i hurtowej. Miłośnicy wypieków, będą musieli liczyć się z tym, za kawałek swojego ulubionego ciasta będą musieli zapłacić więcej. Sytuacja może stać się jeszcze bardziej dramatyczna, ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia podczas których spożycie jaj znacznie wzrasta, a nic nie wskazuje na to by nasi producenci zaprzestali masowej sprzedaży produktu na Zachód.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- OJ ,OJ
JAJKA JAK JAJKA ,ALE NASTĘPNY MATERIAŁ O RYDZYKU ,ILE DOTACJI DOSTAŁ ,NA PEWNO LEPSZY BYŁBY .
autor:~janusz
- Nie czytam już was.
Święto niepodległości a na LEWACKIM portalu materialik o jajach... Może czas na bojkot suwalki.info?
autor:~joseph
- Do blob13
Ja sam głosowałem na PIS ale uwierz mi,że jak będę czytał komentarze takich opłacacych trolli jak ty i w teleexpresie mnie kolejny wasz...
autor:~Ja

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 10.11.2017
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: