suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanie jak króliki Radziwiłła?
Suwalczanie jak króliki Radziwiłła?Króliki - małe zwierzątka słynące z zamiłowania do rozmnażania, stały się twarzą nowej kampanii społecznościowej Ministerstwa Zdrowia. Wbrew pozorom spot ma zachęcać do prowadzenia zdrowego stylu życia. Jaki wpływ na suwalczan może mieć ta kampania?

„Kto jak kto, ale my króliki wiemy jak zadbać o liczne potomstwo” - słyszymy na początku spotu. Następnie: „Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze: dużo się ruszamy. Po drugie: zdrowo jemy. Po trzecie: nie stresujemy się, kiedy nie musimy. I po czwarte: nie używamy sobie. Więc jeśli chcesz kiedyś zostać rodzicem, weź przykład z królików. Wiem, co mówię. Ojciec miał nas sześćdziesięcioro troje”.

Emisja spotu wywołała lawinę komentarzy. Pojawiły się głosy oburzenia, do czego faktycznie ta kampania nakłania. Królik bowiem z pewnością nie jest symbolem zdrowego stylu życia. Zarzuty odpiera Ministerstwo Zdrowia, umieszczając na stronach Narodowego Programu Zdrowia odpowiedź dotyczącą celów akcji. Czytamy w niej: „Chcemy, aby wszyscy – niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania – mieli większą świadomość tego, jak ich zachowania wpływają na zdrowie. Celem programu jest, aby Polacy prowadzili zdrowszy tryb życia” - przekonuje w oświadczeniu Ministerstwo Zdrowia.

Niewykluczone, że kampania będzie miała odzwierciedlenie na gruncie lokalnym. I to nie tylko w kwestii zdrowego stylu życia. Już teraz daje się zauważyć, że od kilku lat liczba rodzących się w naszym mieście dzieci, wzrasta. Być może jest to pozytywny skutek programu 500 +. Krytyczny okazał się rok 2014, kiedy to liczba urodzeń niemal równała się z liczbą zgonów. Znacznie lepiej było już w 2015 roku. Urodziło się wówczas 684 dzieci, natomiast w ubiegłym roku 762.

Wbrew negatywnemu odbiorowi kampanii przez społeczeństwo oraz część środowisk, spot Ministerstwa Zdrowia ma być emitowany w najlepszym czasie antenowym. Ma być emitowany do końca roku przez największe polskie telewizje.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- hehe
"...od kilku lat liczba rodzących się w naszym mieście dzieci, wzrasta...Być może jest to pozytywny skutek programu 500 +..." Ja pytam...
autor:~małą
- I MAMY ZROZUMIENIE
KLEPAĆ JAK SIĘ DA ,CO NIE BĘDZIE MOGŁO SAMODZIELNIE ŻYĆ ,TO IMPERIUM POCHOWA .
autor:~janusz
- U nas w lesie...
u nas w lesie same zające, przyrządzamy je "na dziko", ale kobit brak...
autor:~Wyklęty

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 08.11.2017
Socatots Suwałki Iwona Ruszewska
Szkółka Socatots - zajęcia inspirowane piłką nożną...

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: