suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalska strefa płatnego parkowania oblała egzamin
Suwalska strefa płatnego parkowania oblała egzaminPrzez kilka godzin członkowie Stowarzyszenia Prawo na Drodze sprawdzali dziś suwalską strefę płatnego parkowania. Mierzyli wysokość znaków pionowych, weryfikowali poprawność linii wyznaczających miejsca postojowe. Potwierdzają, że większość wyznaczonych stref nie ma racji bytu.

Zastrzeżeń, jakie zauważyła Aleksandra Madej oraz Piotr Jakubiak jest wiele. Powołując się na odpowiednie rozporządzenia twierdzą, że warunków nie spełniają zarówno znaki pionowe, jak i poziome.Te pierwsze w wielu przypadkach nie mają określonej w rozporządzeniu wysokości, oddalenia od krawędzi jezdni czy kąta ustawienia do ulicy. Taka sytuacja występuję na przykład na ulicy Emilii Plater. Wymogów nie spełnia znak pionowy informujący o wjeździe do strefy płatnego parkowania. - Stoi on o 60 cm za daleko od krawędzi jezdni - tłumaczy Jakubiak.

Znak ten nie powinien także zawierać napisu „postój płatny w dni robocze” - Zgodnie z przepisami ponoszenie opłat w strefie płatnego parkowania jest możliwe tylko i wyłącznie w dni robocze. Ten napis „w dni robocze” jest tu absolutnie zbędny. To powoduje, że znak staje się nieczytelny i niezgodny z wymogami - argumentuje.

Zdaniem członków Stowarzyszenia, nielegalna jest też strefa wzdłuż wybrukowanego odcinka ulicy Kościuszki. Jaki jest tego powód? Jak mówi Piotr Jakubiak, niepoprawne są linie oddzielające miejsca postojowe. - Zgodnie z prawem oznakowanie poziome może być nanoszone w sposób trwały tylko i wyłącznie za pomocą farby, mas chemo lub termoutwardzalnych lub odpowiednich taśm samoprzylepnych - przypomina. W grę nie wchodzi zatem inny kolor kostki, jaką wydzielono miejsca na Kościuszki. - To tylko fantazja brukarza - twierdzi. Podobna sytuacja jest także na Placu Piłsudskiego oraz na parkingu naprzeciwko ratusza. - Tam jest jakiś placyk. I co z tego, że jest znak płatne, ale nie są miejsca wyznaczone - mówi.

Wymogów zdaniem Stowarzyszenia nie spełniają też linie w strefie płatnego parkowania wzdłuż Hamerszmita. Chociaż są namalowane białą farbą, niezgodny z rozporządzeniem jest ich kształt. Na ich zakończeniach brakuje bowiem określonych, prostopadłych do linii zakończeń. - W tym momencie to są jakieś linie, czyli nie ma wyznaczonych miejsc w rozumieniu prawnym. Tu nie należy płacić - mówi Piotr Jakubiak.

Jak się jednak okazuje, jest w naszym mieście miejsce, gdzie strefa płatnego parkowania wyznaczona jest poprawnie. Znajduje się ona wzdłuż ratusza na niewybrukowanej części ulicy. Tam zgadza się zarówno znak pionowy, jak również przerywane, namalowane oznakowanie poziome.

Swoje wnioski z dzisiejszych pomiarów Stowarzyszenie zamierza wysłać Urzędowi Miejskiemu. Liczy, że pomimo początkowych oporów, suwalski ratusz zastosuje się do wymogów. - Nam jako Stowarzyszeniu zależy tylko na tym, aby to oznakowanie było zgodne z prawem - mówią członkowie. Jak dodają, w przypadku jeśli nie zostaną wprowadzone zmiany, nie wykluczają złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Opłaty za parkowanie są nielegalne? (2017-11-03)
Drejer i UM mądrzejsi od ekspertów? (2017-11-04)

Ostatnio dodane komentarze
- Prywatny folwark ?
Skoro przepisy praw a zapewne czymś takim jest zarówno ustawa jak i wydane do niej rozporządzenie obowiązywać ma wszystkich, bez wyjątk...
autor:~Grzegorz
- Odstępstwa od PRZEPISÓW
Oznakowanie niezgodne z przepisami są nieistotne i można PARKOWAĆ nawet bez oznakowania, ale Funkcjonowanie URZĘDNICZE wymaga kasy - ma...
autor:~Mafia SAMORZĄDOWA w całym POWIECIE...
- do kierowca
Podpisuję się, przepis jest przepis, ale jest idiotyczny. Tak jak mówisz jest sprawa są parlamentarzyści i takie rzeczy powinny być zmi...
autor:~aj oj

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 07.11.2017
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: