suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Picie na czas
Picie na czas Być może już wkrótce mieszkańcy miasta będą pozbawieni możliwości zakupu alkoholu w godzinach 22.00 – 6.00. A wszystko za sprawą nowelizacji ustawy przygotowywanej przez Ministerstwo Zdrowia. Co suwalczanie myślą na ten temat?

To już kolejny „zamach” na miłośników napoi wysoko procentowych. Pierwsza nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości doprowadziła do ograniczeń związanych ze spożywaniem alkoholu na terenie ulic, placów, skwerów, czy parków. W chwili obecnej Ministerstwo Zdrowia szykuje ograniczenia w zakresie reklam piwa oraz godzin otwarcia sklepów z alkoholem.

Według danych opublikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), na 1000 mieszkańców powinien przypadać jeden sklep monopolowy. W Polsce natomiast, na jeden lokal przypadają 273 osoby. Potwierdza to również Unia Europejska - w opublikowanych przez siebie badaniach alarmuje, że Polacy piją dużo więcej niż wynosi średnia europejska i liczba ta stale rośnie.

Sceptycznie do tego pomysłu odnoszą się spożywający. Starsi widzą w tym powrót do poprzedniej epoki, kiedy to alkohol można było dostać od godziny 13.00, a wśród blokowisk istniały tak zwane meliny, gdzie można było dostać trunki bliżej niewiadomego pochodzenia. Młodsi akceptują pomysł, znajdując rozwiązanie na stacjach benzynowych lub wcześniej zaopatrując się w „odpowiednią ilość”.

W ocenie samorządów natomiast, to dobry pomysł. Z projektem zakazu sprzedaży wystąpiła przed kilkoma miesiącami wystąpiła również suwalska policja, argumentując to licznymi prośbami mieszkańców o interwencję. Pomysł jednak szybko upadł podczas Rady Miejskiej, która to uznała,że nie ma kompetencji, aby wprowadzić ograniczenia sprzedaży alkoholu. - Nie można doszukać się podstawy prawnej w zakresie wprowadzania ograniczeń co do godzin sprzedaży – mówił wówczas Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Z ratunkiem wszystkim samorządowcom, zaniepokojonym nocnymi awanturami pod sklepami z alkoholem, przybywa Rząd, który to już od 1 stycznia 2018 roku, chce wprowadzić nowe przepisy dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22.00 – 6.00 oraz ograniczenia emisji reklam produktów procentowych były emitowane dopiero od 23.00, a nie jak to jest dotychczas od 20.00 do 6.00.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, PAP

Sonda

Czy uważasz, że wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu od godz. 22.00 do 6.00 to dobry pomysł?
Tak
Nie

Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Zakazu sprzedaży alkoholu nie będzie (2017-02-17)
Będzie zakaz sprzedaży alkoholu w nocy? (2017-02-15)

Ostatnio dodane komentarze
- patole
Boże,ileż tu patoli,popierających bezsensowne obostrzenia i chore przepisy....to was powinno się leczyć,a nie ograniczać ludziom dostęp...
autor:~kil
- do sławek?
to w Szwecji, Norwegii, Litwie też PiS rządzi?
autor:~jkk
- Pijak pije
Pijak ma , pijakowi każdy da , a kto pijaka nie sanuje niech go w ****..pocałuje.
autor:~chlorek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


tombak | 06.11.2017
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: