suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Radni PiS skarżą się, że są marginalizowani
Radni PiS skarżą się, że są marginalizowaniOgraniczani w wypowiedziach, marginalizowani, a nawet poddawani cenzurze - właśnie tak, jak piszą w swoim oświadczeniu, czują się radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Jak dodają, oligarchiczne podporządkowanie samorządu przez klub Łączą nas Suwałki, uniemożliwia rajcom z PiSu pracę na rzecz mieszkańców.

- Ostatnia sesja była miejscem kolejnych działań radnych z klubu ,,Łączą nas Suwałki", mających na celu zmarginalizowanie naszego klubu w pracach samorządu, jak również ograniczania swobody wypowiedzi - napisali w wydanym oświadczeniu radni z Prawa i Sprawiedliwości. Kwestia dotyczy wyboru na przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Kamila Lauryna z ,,Łączą nas Suwałki". Kandydatura radnego została poparta zarówno przez członków tego klubu, jak również pozostałych ugrupowań. Sprzeciwił się tylko PiS, który chciał, aby komisją pokierował radny z ich szeregów. Zważywszy jednak na mniejszość, został przegłosowany.

Zdaniem rajców z Prawa i Sprawiedliwości jest to swoiste monopolizowanie Rady Miejskiej. - Radni z tego ośmioosobowego klubu pełnią funkcje przewodniczącego Rady Miasta i przewodniczących czterech komisji oraz jedną funkcję wiceprzewodniczącego komisji. Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, pomimo dziewięcioosobowego składu, kieruje pracami tylko jednej komisji. Kandydatury radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość są konsekwentnie odrzucane, co więcej były też przypadki blokowania kandydatury naszych radnych na zwykłych członków komisji - informują.

- W praktyce oligarchiczne podporządkowywanie sobie samorządu jest zastanawiające i niezrozumiałe, szczególnie w świetle słów, które padają z ust radnych, rzekomo zaniepokojonych stanem demokracji i wyrażających swój niepokój o autonomię samorządów w Polsce. Zdaniem przedstawicieli PiSu, niepokojącym działaniem jest także próba cenzurowania ich wypowiedzi w trakcie składania interpelacji. - Zarówno przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Przełomiec, jak i jeden z radnych z klubu ,,Łączą nas Suwałki" pan Wojciech Pająk, upominał publicznie na sesji radnych, aby nie składali interpelacj dotyczących nieistotnych ich zdaniem spraw - piszą rajcy PiSu.

- Te nieistotne (ich zdaniem) sprawy dotyczą między innymi infrastruktury naszego miasta czyli remontów ulic i chodników jak również nowych inwestycji w tym zakresie. Niestety, prawda jest niewygodna i koliduje z budowanym od lat wizerunkiem szczęśliwych mieszkańców, żyjących w ,,Pogodnych Suwałkach", pod parasolem Pana Prezydenta i jedynego słusznego klubu radnych w tym mieście - podsumowują w swoim oświadczeniu radni PiS.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- niezastapioni
a tez caly suwalski rzad jest niezastapiony .ci sami rzada dobre koryto ,czas chyba na zmiany i rozliczenia ,tylko uklady tu sie licza ...
autor:~kaja
- zenada
znaczy Wojtek Pajak o kosze na śmieci to ta nowość? po prostu pierwszy raz na tacy podano jak się ten pan promuje a nie ma czym
autor:~krasnal
- Brawo Alex....:-)))
Popieram w całej rozciągłości. Masz rację.
autor:~Ikaria.

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 30.10.2017
ATRAKCYJNE DOMY
Dom wolnostojący na Osiedlu Piastowskim

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: