suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalski dworzec PKP będzie odremontowany
Suwalski dworzec PKP będzie odremontowanyNowoczesny, oszczędny i przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych - właśnie tak ma wyglądać suwalski dworzec PKP. Budynek znalazł się na liście 200 obiektów kolejowych, które w najbliższych latach przejdą modernizację i przestaną straszyć.

Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 został przyjęty we wrześniu ubiegłego roku. To pierwsza tak duża inicjatywa, dzięki której unowocześnione zostaną dworce kolejowe w całym kraju. Co ważne, na liście obiektów przewidzianych do przebudowy znalazły się nie tylko budynki z największych polskich miast, ale także bardzo wielu mniejszych miejscowości. Jak poinformował Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i budownictwa - dworce kolejowe muszą być nowoczesne, oszczędne i przystosowane do obsługi osób nepełnosprawnych.

Metamorfozę ma także przejść dworzec kolejowy w naszym mieście. Choć budynek stanowi zabytek z 19 wieku, czasy swojej świetności dawno ma już za sobą. Nie tylko zatracił walory estatyczne, ale także trudno mówić o tym, że jest przystosowany do potrzeb podróżnych. Mała liczba miejsc do siedzenia, odrapane ściany, a od ponad dwóch lat także brak kasy biletowej - jego stan pozostawia wiele do życzenia.

Szczegółowego planu remontu suwalskiego dworca jeszcze nie ma. Zgodnie jednak z zapowiedziami, wszystkie budynki kolejowe modernizowane będą w sposób kompleksowy. Prace mają objąć nie tylko wnętrza, ale także otoczenie dworców. Poza Suwałkami, na remontowej liście znalazł się także budynek w Białymstoku. Program rewitalizacji i budowy prawie 200 dworców pochłonie miliard złotych.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i BudownictwaDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- @ipip
poczytaj sobie istoto : www.suwalki.info/informacje-6653-Nowy_dworzec_PKP_na_peryferiach_miasta.html
autor:~pipi
- Brawo Minister
Nareszcie
autor:~Diko
- @ pipi
Mniej wysoko nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie a jaźń wyraźnie ci się poprawi, ciśnienie się unormuje, będziesz bardziej zrelakso...
autor:~ipip

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 27.10.2017
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: