suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
KOD-owcy czekają na wyrok ws. wystawy o generale Andersie
KOD-owcy czekają na wyrok ws. wystawy o generale AndersiePrzed Sądem Okręgowym w Suwałkach zakończyło się w czwartek postępowanie odwoławcze od wyroku, którym sąd pierwszej instancji uniewinnił obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy o generale Władysławie Andersie. Wyrok za dwa tygodnie.

Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w marcu ubiegłego roku, w ostatnim dniu - trwającej wówczas - kampanii wyborczej do Senatu w części województwa podlaskiego, w której o mandat ubiegała się córka generała Anna Maria Anders. Kandydatka PiS, która ostatecznie mandat zdobyła, uczestniczyła wtedy w otwarciu w Archiwum Państwowym w Suwałkach wystawy „Armia Skazańców”, poświęconej jej ojcu - gen. Władysławowi Andersowi.

Otwarcie zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej w takim miejscu. Część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Doszło do utarczek słownych. Po kilku miesiącach pięciu osobom policja postawiła zarzuty z kodeksu wykroczeń, dotyczące naruszenia porządku w miejscu publicznym.

Jarosław Golubek z suwalskiej policji, który występował jako oskarżyciel, domagał się dziś w sądzie uchylenia wyroku w całości. Oskarżyciel podtrzymuje, że obwinieni są winni zakłócenia wystawy. - Doszło do awantury, doszło do przerwania wystawy. Osoby, które prezentują swoje poglądy mają prawo je prezentować, ale nie mogą zakłócać ładu i porządku - mówił przed sądem Golubek.

Adwokat obwinionych Jakub Wende mówił z kolei o prawie wyrażania swoich poglądów bez skrępowania. - Obwinieni zareagowali na sytuację, w której funkcjonariusze państwowi naruszyli prawo wyborcze i prowadzili kampanię wyborczą podczas wystawy - powiedział Wende.

Wende wniósł o nie uwzględnienie apelacji i utrzymanie w mocy wyroku Sądu Rejonowego w Suwałkach. Na posiedzeniu sądu stawiło się czterech z pięciu obwinionych. Wszyscy nie przyznali się do stawianych im zarzutów. Również wnosili o oddalenie apelacji policji.
Publikację wyroku sąd odroczył do 26 października.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- korniki
No coś takiego żeby sądzić takich porządnych obywateli którzy wystawiali mężnie piersi żeby bronić komuny , którzy teraz mężnie bronią ...
autor:~Jaćwing
- golubek ?
czy to pociotek tego milicjanta MO z J-wa, który groził zastrzeleniem licealiście ten, który po powrocie z KMMO w S-ch szedł do Wandy ...
autor:~igor
- a tu policja nie oskarża?
25-letni Igor Stachowiak przed śmiercią przeżył prawdziwe piekło. – Jeśli nadal nie będziesz wykonywał poleceń, jeszcze raz ci z ...
autor:~iga

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji




dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 12.10.2017












MIESZKANIA POD INWESTYCJĘ
Czerwonka, gm. Szypliszki - OKAZJA!

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz dotychczasowe rządy prezydenta Renkiewicza?
bardzo dobrze
dobrze
średnio
źle
bardzo źle

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


Turystyka



Ogłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: