suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
W łazience jak na basenie. Zachlorowana woda w wielu mieszkaniach
W łazience jak na basenie. Zachlorowana woda w wielu mieszkaniachŚmierdzi w kranach na Chopina, Kowalskiego, Nowomiejskiej czy Andersa - setki suwalczan skarżą się na zachlorowaną wodę, jaka pojawiła się w ich mieszkaniach. Nie wiedzą, czy mogą z niej bezpiecznie korzystać. Co na to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji?

Z informacji przekazywanych przez mieszkańców wynika, że problem pojawił się wczoraj wieczorem. Jak mówią, zachlorowana woda występuje między innymi w mieszkaniach na ulicy Chopina, Andersa, Lityńskiego, Kowalskiego, Nowomiejskiej czy Reja. Mieszkańcy skarżą się przede wszystkim na nieprzyjemny zapach. Nie wiedzą też, czy mogą bezpiecznie korzystać z wody.

Prezes PWiKu Grzegorz Kochanowicz uspokaja, że woda jest jak najbardziej zdatna do spożycia. Jak mówi, zapach chloru, który daje się odczuć w kranach, związany jest przebudową rurociągu, jaka miała miejsce dwa dni temu pomiędzy ulicą Reja i Pułaskiego. - Budowa rurociągu wymagała zdezynfekowania go przy pomocy chloru. Rurociąg ma kontakt z wodą do picia i nie chcieliśmy, aby wystąpiło nawet najmniejsze prawdopodobieństwo skażenia - mówi.

Jak dodaje, odczuwanie chloru jest zjawiskiem przejściowym. - Myślę, że w ciągu dzisiejszego dnia, poprzez użytkowanie kranów zostanie wypłukany - informuje. Kochanowicz zapewnia też, że woda nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa zdrowotnego i można jej normalnie używać. - Do mycia czy do działań gospodarstwa domowego. Ze względów smakowych raczej nie powinna być pita surowa, ale jej wypicie bez uprzedniego przegotowania też nie zaszkodzi - uspokaja.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Potwierdzam
Potwierdzam na Młynarskiego tez śmierdzi:/
autor:~Majka
- Chlor
Potwierdzam, na Klonowa również woda strasznie śmierdzi. Zróbcie coś z tym ...
autor:~Grześ
- Chlor
NA KLONOWEJ O 15:54 12.10.17 WODA NADAL ŚMIERDZI CHLOREM !!!
autor:~Dąbki

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 12.10.2017
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: