suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Muzyka dawna wypełni mury pokamedulskiego klasztoru
Muzyka dawna wypełni mury pokamedulskiego klasztoruTakie wydarzenie nie zdarza się często. Już w najbliższą niedzielę suwalczanie będą mogli wziąć udział w III Koncercie Kameralnym zainicjowanym przez suwalską sopranistkę - Marlenę Borowską. W pokamedulskim klasztorze rozbrzmiewać będą też dźwięki Zespołu Muzyki Dawnej - Sabionetta.

Urokliwe brzmienie, wierność stylistyce epoki, prezentacja muzyki na wiernych replikach dawnych, rzadko prezentowanych instrumentów, a przede wszystkim wspólne wykonanie unikalnego programu koncertowego - tak w największym skrócie można opisać III Koncert Kameralny Koncert Papieski - Laudate Dominum, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę w pokamedulskim klasztorze w Wigrach. Przed publicznością zaprezentuje się Zespół Muzyki Dawnej Sabionetta oraz suwalska sopranistka Marlena Borowska.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa. Jak bowiem podkreślają inicjatorzy, koncert będzie uświetnieniem zbliżającej rocznicy się Dnia Papieża Jana Pawła II. - Wspólne wykonanie mało znanych i rzadko prezentowanych utworów sakralnej m.in. literatury renesansowej i wczesnobarokowej, pozwoli wspaniale uświetnić tę rocznicę, w Klasztorze Pokamedulskim w Wigrach, do którego powinna powrócić muzyka w jak najwspanialszych wykonaniach, bowiem to o nią dopominają się wierni bywalcy tego niezwykłego miejsca - informują.

Marlena Borowska zaprasza wszystkich zaintersowanych do kościoła w Wigrach na godzinę 12.30. Patronem medialnym wydarzenia jest portal suwalk.info.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Kameralnie i różnorodnie. To pierwszy taki cykl (2017-08-11)

Ostatnio dodane komentarze
- Jest dobrze ...
i jest demokracja. Każdy słucha tego co lubi i robi co chce. I nikt nikomu nie powinien doradzać czegoś co sam lubi robić.
autor:~też z Suwałk...
- disco polo to jest to
a nie jakie plumkanie na bałałajce
autor:~kocham Szaze
- ludzie się boją
muzyki klasycznej. a niesłusznie. bo to niesamowite przeżycie jest
autor:~mirka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.10.2017
AGENCJA INTERAKTYWNA
Profesjonalny hosting dla firm

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: